Chateau Montrose, 2th Grand Cru Classe, St. Estephe, 2015

201.30 
268.40 €/L
Kaal
75 kg
Tootegrupp
Päritolumaa
Piirkond
Värvus
Maitse
Stiil
Maht
Alkoholisisaldus
Serveerimistemperatuur
Toidusoovitus

ISELOOMUSTUS

Chateau Montrose on tänapäeval tuntud oma võimsate ja täidlaste Bordeaux’i veini poolest. See pole aga alati nii olnud ja aasta sadu tagasi oli see piirkond tuntud hoopis jahipidamise piirkonnana. Tänapäeval on Chateau Montrose 2éme Cru Classé klassifikatsiooniga veinimõis ja nende kasutuses on 95 hektarit viinapuuaedu. Veiniaia teeb haruldaseks see, et see on ühes suures blokis ja tänu sellele on ta oma regioonis haruldane ja hindamatu eelisega. Pinnas koosneb peamiselt kruusast savi peal ja see soodustab loomulikku äravoolu ja tagab selle, et viinapuud saavad oma vee veealustest veevarudest aeglaselt ja regulaarselt. Viinapuudest on 60% Cabernet Sauvingon, 32% Merlot, 6% Cabernet Franc ja 2% Petit Verdot. Nende keskmine vanus läheneb 40. aastale. Chateau Montrose on seadnud endale eesmärgiks, et aastaks 2025 on kogu nende saak kasvatatud orgaaniliselt. Veinide kääritamiseks on kasutusel 59 erineva suurusega roostevabast terasest mahutit. Hiljem vein küpseb Prantsuse tammest vaatides keskmiselt 18 kuud, millest 60 % on uued vaadid.

TARBIMISSOOVITUS

Sobib hästi koos ulukilihaga või loomalihaga.

AUHINNAD

James Suckling – 98 Points

Intensity and clarity of fruit is so insane. Blackberries, spices such as cloves, blueberries, sandalwood and dried lavender. Full body and such a beautiful, dense center palate with perfectly polished tannins. Extremely long and beautiful. One of the best young Montroses in a long, long time. Drink in 2024

Wine Enthusiast – 96 Points

This sumptuous, powerful wine has a great sense of structure and tannins. It is also overwhelmingly dense with black fruits and swathes of rich black currants. In this vintage, even more Cabernet Sauvignon than usual in the blend has given a ripe wine set for a far-distant future. Drink from 2026.

Robert Parker’s Wine Advocate – 95 Points

The deep garnet-purple colored 2015 Montrose opens with broody black fruits, menthol and anise notes with a core of cassis, blueberries and mulberries plus a touch of cedar chest. The medium-bodied mouth is firm and chewy with a good core of muscular fruit and a long, earthy finish.

Tootekood: Chateau Montrose 2015 Kategooriad: , , ,