Allahindlus!

Chardonnay, Chateau de Dracy, Bourgogne, Albert Bichot

Allahindlus!Avallone – Hea maitse liidab!
19.14 
25.52 €/L
Hind on kuvatud Sulle juba -20% soodushinnaga
Kaal
75 kg
Tootegrupp
Päritolumaa
Piirkond
Tootja
Bränd
Värvus
Viinamari
Maitse
Stiil
Maht
Kogus kastis
Serveerimistemperatuur
Alkoholisisaldus
Hind on kuvatud Sulle juba -20% soodushinnaga

ISELOOMUSTUS

1298. aastal Burgundia hertsogi kindluseks ehitatud hoone on sajandite jooksul läbinud mitmeidki muutusi. 75-meetri pikkune veinimaja on kasutuses tänaseni. Château de Dracy’i veine on Albert Bicho’s valmistatud juba alates aastast 1905. Veiniaiad asuvad põhjapoolses Burgundia osas, Saône-et-Loire nimelises osas, külgnedes aiaga Côte de Beaune.

Aroom on hästi balansseeritud ja paindlik, tunda on floraalsust ja ilusat mineraalsust.

Vein on võimas, rikkalik ja täidlane, balansseritud ja sametine. Maitses on tunda rohelist teed, kuivatatud ploomi, sigarit, rosmariini. Järelmaitse on pikk ja aromaatne.

Esimesed viited Bichot perekonna asumisest Burgundiasse on juba aastast 1350. Veini hakati tootma 19. sajandi esimeses pooles, mil esimene veinimaja asus Monthélies, mõned kilomeetrid Beaune’ist. Veinimaja on juba 6 põlvkonda isalt pojale edasi antud, kuni tänaseni. Nüüdseks on Albert Bicho kätes veiniaedu üle terve Burgundia, mitmetest väga tunnustatud ja väärika ajalooga veiniistandustest.

TARBIMISSOOVITUS

Sobib hästi valge kalaga kooreses kastmes, karpkala ja austritega.

Tootekood: 3296311113011 Kategooriad: , ,

Albert Bichot – Burgundia pärl

Esimesed viited Bichot perekonna asumisest Burgundiasse on juba 14. sajandist. Sellest ajast pärineb ka perekonna kuulus vapp, mida on ehtimas emahirve kujutis.

Albert Bichot veinimaja on Burgundia väärtuslikemail põllulappidel tegutsenud üle 180 aasta. Juba kuus põlvkonda Bichot’sid on viinamarju kasvatanud ja nendest ise veini valmistanud.

Aastal 1900 sündis Albert Bichot, tänu kellele sai Bicho veinimõis laiema tuntuse maailmas. Ta reisis palju Põhja-Ameerikas, Aasias ja Okeaanias. Albert oli veendunud, et veine tuleks tutvustada üle kogu maailma ja saavutada nii laiem kõlapind. Katkematu usk ja püüdlused täiuslikkuseni on Albert Bichot veinidest loonud fenomeni, mida tuntakse ja hinnatakse kogu maailmas.

Bichot edu seisneb spetsialiseerumisel: iga veinimõisa põldude eest hoolitseb kindel meeskond. Nii kogutakse maalappide kohta täpseid teadmisi, mis võimaldavad veini kvaliteeti ja stiilipuhtust veelgi arendada.

Lisaks on Bichot väätide keskmine vanus küllaltki kõrge. 30-60-aastastel viinamarjataimedel valminud marjad lisavad veinidele sügavuse ja nüansirikkuse, mis on iseloomulikud ainult Albert Bichot toodangule.