Chablis Premer Cru “Les Vaucopins”, Domaine Long-Depaquit, Bourgogne, Chablis, Albert Bichot, 2019

91.71 
61.14 €/L
Kaal
150 kg
Tootegrupp
Päritolumaa
Tootja
Bränd
Viinamari
Värvus
Maitse
Stiil
Alkoholisisaldus
Maht
Kogus kastis

Serveerimistemperatuur
Toidusoovitus

ISELOOMUSTUS

“Les Vaucopins” on Premier Cru vein, mille viinamarjad on kasvanud Serein’i jõe paremal kaldal, 3km Chablis’st ida pool. Sealne terroir on hämmastavalt sarnane Grand Cru aedadele. Viinamarjad on korjatud 5,2 hekteri suuruselt alalt. Kõik viinamarjad korjatakse käsitsi ja fermentatsioon toimub 85% roostevabast terasest vaatides ja 15% 1 kuni 4 aasta vanustes tammest vaatides. Hiljem vein küpseb osaliselt tammest vaatides 10 kuud ja lõpuks 2 kuud roostevabast terasest vaatides. Aroom on veinil väljendusrikas, üsna võimas ja domineerib mineraalsus. Maitses annavad tooni suhkrustatud puuviljad, aprikoosid ja ebaküdoonia. Lõppmaitse on rikkalik ja kergelt happelise noodiga.

TARBIMISSOOVITUS

Sobib valge kalaga kooreses kastmes, karpkalaga ja austritega.

AUHINNAD

Decanter – 92 Points

Tootekood: 3296311519042 Kategooriad: , , ,

Albert Bichot – Burgundia pärl

Esimesed viited Bichot perekonna asumisest Burgundiasse on juba 14. sajandist. Sellest ajast pärineb ka perekonna kuulus vapp, mida on ehtimas emahirve kujutis.

Albert Bichot veinimaja on Burgundia väärtuslikemail põllulappidel tegutsenud üle 180 aasta. Juba kuus põlvkonda Bichot’sid on viinamarju kasvatanud ja nendest ise veini valmistanud.

Aastal 1900 sündis Albert Bichot, tänu kellele sai Bicho veinimõis laiema tuntuse maailmas. Ta reisis palju Põhja-Ameerikas, Aasias ja Okeaanias. Albert oli veendunud, et veine tuleks tutvustada üle kogu maailma ja saavutada nii laiem kõlapind. Katkematu usk ja püüdlused täiuslikkuseni on Albert Bichot veinidest loonud fenomeni, mida tuntakse ja hinnatakse kogu maailmas.

Bichot edu seisneb spetsialiseerumisel: iga veinimõisa põldude eest hoolitseb kindel meeskond. Nii kogutakse maalappide kohta täpseid teadmisi, mis võimaldavad veini kvaliteeti ja stiilipuhtust veelgi arendada.

Lisaks on Bichot väätide keskmine vanus küllaltki kõrge. 30-60-aastastel viinamarjataimedel valminud marjad lisavad veinidele sügavuse ja nüansirikkuse, mis on iseloomulikud ainult Albert Bichot toodangule.