Blanc, Les Terrasses, Chateau Gris, Nuits-Saint-Georges, Albert Bichot, 2021

91.57 
122.09 €/L
Kaal
75 kg
Päritolumaa
Tootegrupp
Tootja
Bränd
Värvus
Viinamari
Maitse
Stiil
Maht
Kogus kastis

Serveerimistemperatuur
Alkoholisisaldus
Toidusoovitus

ISELOOMUSTUS

Nuits-Saint-Georges on piirkond, mille järgi sai nime ka veiniaed Côte de Nuits, on peaasjalikult Pinot Noir veinidele pühendunud. 300-st ha on ainult 7.3 ha valge viinamarja päralt. Albert Bichot 0.67 ha põllulapp asub kõrgemal tasandikul, Nuits-Saint George lõuna osas. Pinnas on peamiselt savine, lubjakivirikas ning põhjapind kannab endas Juura-ajast pärit kivimeid. Albert Bichot Nuits-Saint-Georges on erk ja hele oma värvuselt. Aroom on äärmiselt delikaatne ja kompleksne viidates lubjakivi mineraalsusele, vürtsidele, Hiina teele ja heinputkele. Struktuurilt hästi balansseeritud, elav ja täidlane, kerge värske tamme nüansiga.

TARBIMISSOOVITUS

Sobib hästi koos valge kalaga kooreses kastmes, karpkala ja austritega.

AUHINNAD

Jancis Robinson – 17+/20 Points
White flowers, generous apple and lemon fruit with floury texture and lovely generous body outlined with precise acid. Such
precision and elegance! Sits between Chablis and Meursault in terms of style. Nutty elements on the finish.

Tootekood: 3296311156049 Kategooriad: , , ,

Albert Bichot – Burgundia pärl

Esimesed viited Bichot perekonna asumisest Burgundiasse on juba 14. sajandist. Sellest ajast pärineb ka perekonna kuulus vapp, mida on ehtimas emahirve kujutis.

Albert Bichot veinimaja on Burgundia väärtuslikemail põllulappidel tegutsenud üle 180 aasta. Juba kuus põlvkonda Bichot’sid on viinamarju kasvatanud ja nendest ise veini valmistanud.

Aastal 1900 sündis Albert Bichot, tänu kellele sai Bicho veinimõis laiema tuntuse maailmas. Ta reisis palju Põhja-Ameerikas, Aasias ja Okeaanias. Albert oli veendunud, et veine tuleks tutvustada üle kogu maailma ja saavutada nii laiem kõlapind. Katkematu usk ja püüdlused täiuslikkuseni on Albert Bichot veinidest loonud fenomeni, mida tuntakse ja hinnatakse kogu maailmas.

Bichot edu seisneb spetsialiseerumisel: iga veinimõisa põldude eest hoolitseb kindel meeskond. Nii kogutakse maalappide kohta täpseid teadmisi, mis võimaldavad veini kvaliteeti ja stiilipuhtust veelgi arendada.

Lisaks on Bichot väätide keskmine vanus küllaltki kõrge. 30-60-aastastel viinamarjataimedel valminud marjad lisavad veinidele sügavuse ja nüansirikkuse, mis on iseloomulikud ainult Albert Bichot toodangule.