Brut, Cuvée XII Edition Limitée, Louis De Sacy

284.40 
189.60 €/L
Kaal
150 kg
Tootegrupp
Päritolumaa
Piirkond
Tootja
Bränd
Viinamari
Värvus
Maitse
Stiil
Alkoholisisaldus
Maht
Kogus kastis

Toidusoovitus

ISELOOMUSTUS

Cuvée XII Edition Limitée on eksklusiivne vahuvein, mis küpses 12 aastat setetel. Louis de Sacy eksprimentaalne plaan oli välja valida parimatest parimad veinid, segada need kokku ja jätta ainult magnum pudelitesse väga pikaks ajaks küpsema. See oli üks ainulaadne projekt, millele ei järgne enam Cuvee XIII või XIV.

Vahuvein segati kokku 75% 2003 aastakäigust ja 25% 2002 aastakäigust. Selleks kasutati 55% Pinot Noir ja 45% Chardonnay viinamarju.

Ümberkorkimine toimus detsember 2015. Toodeti ainult 1002 pudelit.

Aroom on võimsalt pähkline, aromaatne ja elegantne. Maitse on suurepärases tasakaalus.

Tootekood: Cuvée XII Edition Limitée Kategooriad: , ,

Louis De Sacy

Viinamarjaistanduste olemasolust Verzy-s on täheldatud juba aastast 700. Esimesed märkmed Sacy perekonna kohta ajaloos on aastast 1633. Tol ajal olid Bartelemy Sacy omandis viinamarjaistandused ”Champ Saint-Remi-s” Verzy lähedal, täna tuntud kui ” La Montagne de Reims”. Sacy-de perekond on elanud sellest ajast Verzy-s ning täna kasvatab Alain Sacy 20 hektaril Grand Cru aedades viinamarju kõrgeima kvaliteediga šampanja tootmiseks.

Šampanjade Cru süsteem erineb Bordeaux ja Bourgogne Cru süsteemidest. “Échelle des Crus” süsteem määrab kvaliteedi 100 punkti süsteemis külale, mille lähedalt viinamarjad on pärit. Madalaima reitinguga külades hinnangud vahemikus 90 – 99%. Grand Cru külades hinnang 100%. Louis De Sacy Grand Cru šampanjade viinamarjad on pärit La Montagne de Reims alalt.