Sommeljee Viljar soovitab aprillis

Kätte on jõudnud kevad. Ilmad lähevad aina ilusamaks ja soojemaks.
Seekordne veinivalik on inspireeritud kevadel saabuvatest
värsketest juurikatest ja ilusatest ilmadest.

Grüner Veltliner, Terrassen, Leth

Leth Grüner Veltliner viinamari pärineb 200-300m kõrgustelt terrassidelt. Värvuselt roheka helgiga kollane vein, mis kannab endas värskeid aroome õunalt, pirnilt, tsitruselistelt viljadelt ja troopilistest puuviljadelt. Maitselt poolkuiva olemusega veini kaunistab pikk ja värske järelmaitse.

Viljari toidusoovitus: Sobib hästi koos värske spargliroogadega.

Chablis, 1er Cru, Les Vaillons, Domaine Long-Depaquit, Albert Bichot

Väga konkreetsed floraalsed aroomid, millele järgnevad mõõdukad vihjed tamme puule ja värskele puuviljale. Väga hea struktuuriga vein. Hästi balansseeritud maitsetega ning annab tunda täidlusest, mis on omane Premier Cru veinidele. Maitsete kombinatsioon pärnapuust ja mandlist saadavad pikka ja ümarat järelmaitset.

Viljari toidusoovitus: Sobib hästi munaroogade kõrvale. Näiteks Eggs Benedict.

Chateau Haut Peyruguet

(Sauvignon-Semillon), Grand Vin
Vein on tehtud Soussaci külast pärit viinamarjast, mis asub Bordeaux piirkonna südames. Ilusa kuldkollase värvusega vein, mille aroomis on tunda kollane virsik ja valged lilled. Maitse on erk ja värske happesusega.

Viljari toidusoovitus: Kaubandusest leiab hetkel palju soodsaid pakkumisi lõhele ja forellile. Miks mitte proovida seda veini koos lõhe ja spargliga.

Julienas, Roche Granit, Albert Bichot

Julienas “Roche Granit” viinamarjad on pärit põhja Beaujolais’i piirkonnas asuvatest kommuunidest: Emeringnes, Jullié and Pruzilly. Viinapuud on istutatud hästi kuivendatud pinnasesse, mis koosneb graniidist ja iidsest uhtliivast. Julienas veinid pakuvad ilusat mineraalsust koos tanniinse struktuuriga. Maitse mineraalsus on värske ja puuviljane, tunda ürte ja metsikuid marju. Maitse on heas tasakaalus, järelmaitse pikk ja maitsev.

Viljari toidusoovitus: Miks mitte proovida midagi uut grilli kõrvale. Gamay viinamari sobib hästi koos kergemate grillroogadega.

Diving into Hampton Water (Rose), Laungedoc, Gerard Bertrand

Veini loomise juures andsid suure panuse Ameerika rokilegend John Bon Jovi koos oma poja Jesse’ga. Diving into Hampton Water esindab elustiili, mis on omane Lõuna-Prantsusmaal elavale inimesele. Viinamarjad pärinevad Laungedoc’i parimatest terroiridest, Gérard Bertrand valis selle veini loomiseks parimad maatükid. Kauni lõheroosa värvusega vein, mille aroom on floraalne, puuviljane ja mineraalne. Värske ja puuviljane maitse.

Viljari toidusoovitus: Rose sõpradele oleme valinud välja selle suurepärase Lõuna-Prantsusmaa veini, mis valmis Gerard Bertrandi ja Jon Bon Jovi koostöös. Sobib hästi salatitega, kus on kasutatud punaseid marju.