Chablis, 1er Cru, Les Vaillons, Domaine Long-Depaquit, Albert Bichot

38.69 
51.59 €/L
Kaal
75 kg
Tootegrupp
Päritolumaa
Tootja
Bränd
Värvus
Viinamari
Maitse
Maht
Alkoholisisaldus
Kogus kastis
Serveerimistemperatuur
Toidusoovitus

ISELOOMUSTUS

Väga konkreetsed floraalsed aroomid, millele järgnevad mõõdukad vihjed tammele ja värskele puuviljale. Väga hea struktuuriga vein. Hästi balansseeritud maitsetega ning täidlane, mis on omane Premier Cru veinidele. Maitsete kombinatsioon pärnapuust ja mandlist saadavad pikka ja ümarat järelmaitset.

Esimesed viited Bichot perekonna asumisest Burgundiasse on juba aastast 1350. Veini hakati tootma 19. sajandi esimeses pooles, mil esimene veinimaja asus Monthélies, mõned kilomeetrid Beaune’ist. Veinimaja on juba 6 põlvkonda isalt pojale edasi antud, kuni tänaseni. Nüüdseks on Albert Bichot kätes veiniaedu üle terve Burgundia, mitmed neist väga tunnustatud ja väärika ajalooga veiniistandused.

TARBIMISSOOVITUS

Ideaalne partner mereandidega. Sobib ka lihapirukatega, tigudega ja valge lihaga.

Tootekood: 3296311119013 Kategooriad: , ,

Albert Bichot – Burgundia pärl

Esimesed viited Bichot perekonna asumisest Burgundiasse on juba 14. sajandist. Sellest ajast pärineb ka perekonna kuulus vapp, mida on ehtimas emahirve kujutis.

Albert Bichot veinimaja on Burgundia väärtuslikemail põllulappidel tegutsenud üle 180 aasta. Juba kuus põlvkonda Bichot’sid on viinamarju kasvatanud ja nendest ise veini valmistanud.

Aastal 1900 sündis Albert Bichot, tänu kellele sai Bicho veinimõis laiema tuntuse maailmas. Ta reisis palju Põhja-Ameerikas, Aasias ja Okeaanias. Albert oli veendunud, et veine tuleks tutvustada üle kogu maailma ja saavutada nii laiem kõlapind. Katkematu usk ja püüdlused täiuslikkuseni on Albert Bichot veinidest loonud fenomeni, mida tuntakse ja hinnatakse kogu maailmas.

Bichot edu seisneb spetsialiseerumisel: iga veinimõisa põldude eest hoolitseb kindel meeskond. Nii kogutakse maalappide kohta täpseid teadmisi, mis võimaldavad veini kvaliteeti ja stiilipuhtust veelgi arendada.

Lisaks on Bichot väätide keskmine vanus küllaltki kõrge. 30-60-aastastel viinamarjataimedel valminud marjad lisavad veinidele sügavuse ja nüansirikkuse, mis on iseloomulikud ainult Albert Bichot toodangule.