SEGAKAST NR11: UUS-MEREMAA PÄRL VILLA MARIA

98.15 78.52
21.8117.45 /L

Kõige tähelepanuväärsem ja enim auhindu pälvinud saareriigi veinimaja on vaieldamatult Villa Maria. Veinikoja asutas George Fistonich 1961. aastal, olles vaid 21-aastane. Juba järgneval aastal tootis ta Villa Maria nime all oma esimesed veinid. Kuuekümnendate vältel oli ta oma ettevõtte ainus töötaja, lisaks oli abikaasa Gail talle abiks. Seitsmekümnendate alguses palkas ta oma esimesed töölised ning hakkas jõudsalt laienema. Tänaseks on Villa Mariast saanud 250 töötajaga veinimaja, mille toodangut eksporditakse enam kui 60 riiki. Villa Maria on enim auhindu ja medaleid kogunud veinimaja Uus-Meremaal.

Komplekti kuulub:

1 x Sauvignon Blanc, Private Bin, Marlborough, Villa Maria, 75cl (Orgaaniline)
Private Bin, Sauvignon Blanci viinamarjad on pärit mitmest Marlborough’i piirkonna istandusest. Eriti pööratakse tähelepanu viinapuude tervisele ja marjade korjamisele. Elavas aroomis on tunda tsitruselisust ja valgeid õisi. Pika järelmaitsega vein.

1 x Sauvignon Blanc, Cellar Selection, Villa Maria, 75cl
Cellar Selection, Sauvignon Blanc on ilus õlgkollane vein, mille elavas aroomis on tunda melonit, valgeid õisi ja vihjeid püssirohule. Maitselt on vein kuiv ja pika järelmaitsega.

1 x Sauvignon Blanc, Taylors Pass Vineyard, Marlborough, Villa Maria, 2018, 75cl
Villa Maria on selle veini valmistamisel kasutanud ainult Taylors Pass Vineyard viinamarjaistandusest pärit marju. Taylors Pass vineyard asub Awatere jõe põhjakaldal Marlborough lõunaosas. Viinapuude keskmiseks vanuseks on 12 kuni 17 aastat.
Veini aroomis kohtuvad värsked herned, must sõstar ja ürdid. Maitse on kontsentreeritud, tunda jalapenot ja greipi, lõpuks ka laimi särtsakust ja vihjet püssirohust.

1 x Pinot Noir, Private Bin, Villa Maria, 75cl
Private Bin, Pinot Noir viinamarjad on pärit mitmest Marlborough’i viinamarjaistandusest. Istandused annavad kokku unikaalse segu. Osaliselt tammevaatides laagerdunud vein on rubiinpunane, aroomipaletil kirgastuvad metsik kirss, vaarikas ja punased marjad. Maitse meeldivalt hapukas, kergelt vürtsine ja mahedate tanniinidega.

1 x Chardonnay, Cellar Selection, Villa Maria, 75cl
Cellar Selection, Chardonnay aroomis on tunda vihjeid grillitud virsikutest ja nektariinist. Maitse on suurepärase happesusega ja peene maitsega, tunda puuvilju ja õrna tamme vürtsi.

1 x Riesling, Private Bin, Villa Maria, 75cl
Private Bin, Rieslingu viinamarjad on korjatud jahedal varahommikul. Erilist tähelepanu on pööratud viinamarja küpsusele ja puhtusele. Värvuselt õlgkollane vein on lillelise lõhnaga, milles annavad iseloomu tsitruselised ja laim. Maitselt kuiv ja kerge vein.

Tootekood: Segakast nr11 Kategooriad: , ,