Allahindlus!

Raboso, Piave, Italo Cescon

Allahindlus!Avallone – Hea maitse liidab!
10.95 
14.60 €/L
Hind on kuvatud Sulle juba -20% soodushinnaga
Kaal
75 kg
Tootegrupp
Päritolumaa
Piirkond
Tootja
Bränd
Viinamari
Värvus
Maitse
Stiil
Alkoholisisaldus
Serveerimistemperatuur
Kogus kastis
Maht
Hind on kuvatud Sulle juba -20% soodushinnaga

ISELOOMUSTUS

Italo Cescon Raboso on käsitsi korjatud, 30 kuud tammevaatides laagerdunud väärikas tumepunane vein. Aroomis on tunda puuvilju, vaniljet ja suitsusust, millele annab viimistluse täidlane maitsebalanss.

TARBIMISSOOVITUS

Sobib röstitud ja grillitud lihadega.

AUHINNAD

ESA Aasta Vein 2021 – Pronks

Tootekood: 8015543000105 Kategooriad: , , ,

Italo Cescon

Kirde-Itaalia veinipiirkondi kutsutakse tihtipeale ühiselt Tre Venezie’ks. Niinimetatud “kolm Veneetsiat” ehk Trentino-Alto Adige, Veneto ja Friuli-Venezia Giulia kuulusid kunagise kuulsusrikka Veneetsia Vabariigi koosseisu. Tänapäeval on Itaalia kirdenurk tuntud suurepäraste ja omanäoliste veinide poolest, mida nauditakse terves maailmas.

Tre Venezie üks tähelepanuväärsemaid veinitootjaid on Italo Cescon, mis tegutseb aastast 1954. Selle rajaja, Italo Cescon, otsustas peale sõjaväeteenistust, et jätkab pere traditsioone ning alustas oma veiniäri. Enoteca Italo Cescon kogus kiiresti tunnustust ja sai Treviso provintsi söögikohtades üheks eelistatuimaks veinikojaks.

Nüüd vastutavad pereäri eest Italo lapsed, kes on oma isa nime tuntuks teinud kogu maailmas. Italo Cescon’i veinide omapära ei seisne ainult suurepärases maitses, vaid veinikoja tohutus panuses veinimaailma arengusse. Näiteks on nad ühed esimesed, kes valmistavad veini biodünaamilisi töövõtteid kasutades. Samuti on USA esimesed Raboso viinamarjaväädid pärit just Italo Cescon’i aedadest.

Ka Cescon’i pudelid on omaette kaubamärgiks kujunenud. Nimelt kaunistab pudeleid väike viinamarjaväät, mis sümboliseerib kolme alustala, millele pereäri on rajatud: traditsioonid, innovatsioon ja kirg. Traditsioon sai alguse 1957. aasta talvel, kui viinamarjad olid juba koristatud ja vanaema Anna läks viinamarjavääte kärpima. Tegusa tööpäeva järel koju jõudnud, avastas memm oma põlletaskust väikese vääditüki. Italo, kes oli viinamarjad ise kasvatanud, aitas vanaemal kepikese pudelikaela külge siduda. Sellest päevast alates on Italo Cescon’i veinidele samasugune vääditükk kaasa pandud, tähistamaks perekonna rasket tööd ja seda, kus see vein kasvanud on.

“Tralcetto” ehk vääditükike ehk kepike (Eestis tuntud kui kepivein) seotakse Italo Cescon’i pudelitele tänaseni käsitsi.