Allahindlus!

Pinot Grigio, Italo Cescon, Friuli Grave

Allahindlus!Avallone – Hea maitse liidab!
10.27 
13.69 €/L
Hind on kuvatud Sulle juba -25% soodushinnaga
Kaal
75 kg
Tootegrupp
Päritolumaa
Piirkond
Tootja
Bränd
Värvus
Viinamari
Maitse
Alkoholisisaldus
Serveerimistemperatuur
Maht
Kogus kastis
Toidusoovitus
Hind on kuvatud Sulle juba -25% soodushinnaga

ISELOOMUSTUS

Italo Cescon Pinot Grigio on käsitsi korjatud ja misjärel setetel laagerdunud 4 kuud. Vein on rikkaliku ja kirka kollase värvusega. Aroomilt intensiivne, milles tunda kollaseid lilli, apelsiniõisi ja värskust. Maitselt on Italo Cescon Pinot Grigio kuiv, puuviljane ja mahe.

TARBIMISSOOVITUS

Sobib suurepäraselt mereandide ning linnulihast salatitega.

AUHINNAD

IWSC 2022 – SILVER – 92 Points

Decanter World Wine Awards 2022 – SILVER

Tootekood: 8015543000549 Kategooriad: , , ,

Italo Cescon

Kirde-Itaalia veinipiirkondi kutsutakse tihtipeale ühiselt Tre Venezie’ks. Niinimetatud “kolm Veneetsiat” ehk Trentino-Alto Adige, Veneto ja Friuli-Venezia Giulia kuulusid kunagise kuulsusrikka Veneetsia Vabariigi koosseisu. Tänapäeval on Itaalia kirdenurk tuntud suurepäraste ja omanäoliste veinide poolest, mida nauditakse terves maailmas.

Tre Venezie üks tähelepanuväärsemaid veinitootjaid on Italo Cescon, mis tegutseb aastast 1954. Selle rajaja, Italo Cescon, otsustas peale sõjaväeteenistust, et jätkab pere traditsioone ning alustas oma veiniäri. Enoteca Italo Cescon kogus kiiresti tunnustust ja sai Treviso provintsi söögikohtades üheks eelistatuimaks veinikojaks.

Nüüd vastutavad pereäri eest Italo lapsed, kes on oma isa nime tuntuks teinud kogu maailmas. Italo Cescon’i veinide omapära ei seisne ainult suurepärases maitses, vaid veinikoja tohutus panuses veinimaailma arengusse. Näiteks on nad ühed esimesed, kes valmistavad veini biodünaamilisi töövõtteid kasutades. Samuti on USA esimesed Raboso viinamarjaväädid pärit just Italo Cescon’i aedadest.

Ka Cescon’i pudelid on omaette kaubamärgiks kujunenud. Nimelt kaunistab pudeleid väike viinamarjaväät, mis sümboliseerib kolme alustala, millele pereäri on rajatud: traditsioonid, innovatsioon ja kirg. Traditsioon sai alguse 1957. aasta talvel, kui viinamarjad olid juba koristatud ja vanaema Anna läks viinamarjavääte kärpima. Tegusa tööpäeva järel koju jõudnud, avastas memm oma põlletaskust väikese vääditüki. Italo, kes oli viinamarjad ise kasvatanud, aitas vanaemal kepikese pudelikaela külge siduda. Sellest päevast alates on Italo Cescon’i veinidele samasugune vääditükk kaasa pandud, tähistamaks perekonna rasket tööd ja seda, kus see vein kasvanud on.

“Tralcetto” ehk vääditükike ehk kepike (Eestis tuntud kui kepivein) seotakse Italo Cescon’i pudelitele tänaseni käsitsi.