Lungocosta, Bianco, Bolgheri, Caccia al Piano 2020

48.91 
65.21 €/L
Kaal
75 kg
Tootegrupp
Päritolumaa
Piirkond
Värvus
Maitse
Stiil
Alkoholisisaldus
Kogus kastis

Maht
Serveerimistemperatuur

ISELOOMUSTUS

Caccia al Piano Lungocosta 2020 on esimese aastakäik piiratud koguses valmistatud valge vein. Vein on valmistatud Vermentino ja Sauvignon Blanc’i viinamarjadest, 12 kuud tammevaatides.
2020. aastal oli pehme talv, koos äkiliste temperatuurikõikumistega. Kuumad ja kuivad kevadpäevad soodustasid kiiret tärkamist ning vee olemasolu võimaldas viinapuudel suvekuudel hästi areneda. Augustikuu temperatuurimuutused tõid viinamarjad suurepärase küpsuseni. Kuu lõpu vihmad ja sellest tulenev temperatuuride alanemine tasakaalustas viinapuid. Saagikoristus algas septembri esimestel päevadel.
Viinamarja kaks sorti korjatakse käsitsi väikestesse 15 kg kastidesse erinevatel aegadel, et saavutada soovitud fenoolküpsus. Vermentino viinamarjad pressitakse koos rootsudega aga Sauvignon Blanci varred eemaldatakse ja külmleotatakse inertses keskkonnas. Virreid kääritatakse aeglaselt kontrollitud temperatuuril 15 °C.
Veine laagerdatakse eraldi 9 kuud väikestes 10 hl vaatides. Seejärel segatakse Vermentino ja Sauvignon Blanc kokku ja jäätakse veel 3 kuuks laagerduma.

Aroomis on aprikoosi, valgeid lilli ja õrna vürtsikust. Maitse on mineraalne, täidlane ja rikkalik.

TARBIMISSOOVITUS

Tootekood: 8001231231233 Kategooriad: , ,