Clos du Temple, Rose, Languedoc, Gerard Bertrand, 2019

201.41 
268.55 €/L
Kaal
75 kg
Tootegrupp
Päritolumaa
Piirkond
Värvus
Maitse
Stiil
Alkoholisisaldus
Kogus kastis

Serveerimistemperatuur
Maht

ISELOOMUSTUS

Läks seitse aastat, et luua uus ikooniline vein nagu seda on Clos d’Ora. Clos du Temple viinamarjad on pärit Cabrières orust, kus nende valduses on 8 hektarine veiniaed. Sealne pinnas on ideaalne, et luua ikooniline roosa vein. Ammustel aegadel vulkaanide poolt kujundatud maapind on rikas kiltkivi ja lubjakivi poolest. Viinamarjasid kasvatades on järgitud biodünaalilisi põhimõtteid ja maa harimiseks kasutati hobuseid ja muulasid. Iga viinamarjasort korjatakse eraldi ideaalsel küpsusastmel. Vein küpses 6 kuud hoolikalt valitud uutes vaatides.

Clos du Temple on kahvatu roosa värvusega vein, mille aroomis on vihjed küpsetest puuviljadest, roosidest ja rohelisest piprast. Maitses küpsed aprikoosid, valged virsikud, roosid ja vürtsikus.

TARBIMISSOOVITUS

Sobib hästi koos eelroogade, linnuliha ja valge juustuga.

AUHINNAD

Elizabeth Gabay – Decanter – 96 Points

This wine is pale pink, showing intense creamy fruit alongside a silky texture. It reveals a fine oak and battonage structure, backed by the long fine acidity typical of the schist and limestone hills of the region of Cabrieres, It’s powerful enough to match rich gastronomic flavours but this is a rosé to also lay down in the cellar and watch it develop complex flavours with age. Drinking Window 2019 – 2026

Tootekood: Clos du Temple 2018 Kategooriad: , , ,