Chap. III – Au-Dela De La Brume, Series Limitees, Maison Castel, Condrieu, 2019

64.16 
85.55 €/L
Kaal
75 kg
Tootegrupp
Päritolumaa
Piirkond
Viinamari
Värvus
Maitse
Stiil
Serveerimistemperatuur
Alkoholisisaldus
Maht
Toidusoovitus

ISELOOMUSTUS

Maison Castel viib teid rännakule oma uue seeriaga Series Limitees, mille eesmärk on tutvustada suurepäraseid veinipiirkondasid Prantsusmaal. Iga peatükk saab alguse hoolikalt valitud parimatest maatükkidest ja veinimeistri poolt tehtud otsustest. Kolmandas peatükis valiti piirkonnaks Condrieu, mis asub Põhja-Rhône orus. Tegemist on Séries Limitées seeria esimese valge veiniga.

 

Viinamarjad korjatakse septembris, millele järgneb tervete kobarate pressimine, fermentatsioon ja küpsemine setetel kuni kevadeni. Hiljem vein küpseb 15% uutes vaatides, 25% 1 aasta vanades vaatides ja 20% veinist veedab 600 liitristes vaatides, mis on vähemalt 4 aastat kasutuses olnud. 40% veinist hoitakse samal ajal roostevabast terasest vaatides.

 

Veinil on sügav kuldkollane värvus. Aroom on elegantne ja hea intensiivsusega, mis on tüüpiline sealsele terroirile. Tooni annavad aroomis aprikoosid, virsikud, pirn, jasmiin ja lavendel. Veel on tunda kuivatatud puuviljasid, vahukommi ja bergamotti. Maitse on pehme, heas tasakaalus koos värskete ja floraalsete nootidega. Rikkalik ja värskendav järelmaitse, milles on tunda virsikuid, aprikoose, ingverit ja lavendlit.

 

Veini toodeti limiteeritud koguses.

TARBIMISSOOVITUS

Sobib hästi sparglitega koos seentega, mereandidega ja kalaga.

AUHINNAD

Decanter Wine Awards – Platinum – 97 Points

Tootekood: Castel Chap III Kategooriad: , , ,