Cabernet Sauvignon, Ngakirikiri, Hawkes Bay, Villa Maria, 2013

134.31 
179.08 €/L
Kaal
75 kg
Tootegrupp
Tooteliik
Päritolumaa
Piirkond
Tootja
Bränd
Värvus
Maitse
Stiil
Alkoholisisaldus
Maht
Kogus kastis

Serveerimistemperatuur
Toidusoovitus

ISELOOMUSTUS

“Ngakirikiri” tähendab Maoori keeles kruusa ja võtab kokku Villa Maria veinimõisa 54 aastaga tehtud töö. 2013. aasta oli erakordselt suurepärase ilmaga, mis võimaldas toota Hawkes Bay piirkonna läbi aegade ühe parima punase veini. Toodeti kokku ainult 6000 pudelit. Vein laagerdus 18 kuud Prantsuse tammest vaatides, millest 52 % olid uued. Rubiinpunases veinis avalduvad intensiivsed ja puhtad aroomid ploomist, lilladest lilledest, värskelt jahvatatud kohviubadest, kuivatatud tüümianist ja seedrist. Kontsentreeritud maitses on tunda küpseid puuvilju, peeneid tanniine ja toetavat tamme. Täidlane, rikkalik ja suurepärase tekstuuriga vein, mida on sobilik säilitada 15-20 aastat veinikeldris.

AUHINNAD

100 POINTS

Is this perfection? No, it’s better than that, if that’s possible! …this stunning wine (is) thought-provoking and sensually awe-inspiring.
SAM KIM Winewriter

Tootekood: 9414416104879 Kategooriad: , , ,

Villa Maria – ülekullatud Uus-Meremaa veinimaja

Viinamarjad jõudsid Uus-Meremaale alles 1836. aastal ja esimene põld rajati misjonäride poolt ühe Hawke’s Bay kiriku hoovi. Kuni 1960.ndateni valmistatigi veini peamiselt kiriku armulauale ja perekondlikuks tarbimiseks. Umbes 50 aasta eest hakati aru saama Uus-Meremaa veinide tõelisest potentsiaalist ning viimase paarikümne aastaga on sealt pärit Sauvignon Blanc saanud tuntuks üle maailma.

Kõige tähelepanuväärsem ja enim auhindu pälvinud saareriigi veinimaja on vaieldamatult Villa Maria. Veinikoja asutas George Fistonich 1961. aastal, olles vaid 21-aastane. Ta rentis oma isalt Aucklandi lähistel viis aakrit maad ja istutas neist ühe viinapuid täis. Juba järgneval aastal tootis ta Villa Maria nime all oma esimesed veinid. Kuuekümnendate vältel oli ta oma ettevõtte ainus töötaja, vaid abikaasa Gail talle abiks. Seitsmekümnendate alguses palkas ta oma esimesed töölised ning hakkas jõudsalt laienema. Tänaseks on Villa Mariast saanud 250 töötajaga veinimaja, mille toodangut eksporditakse enam kui 60 riiki.

Juba viis aastakümmet on George olnud Uus-Meremaa veinitööstuse eesotsas ja selle üks peamisi edasiviijaid. Villa Maria on tõusnud ikooni staatusesse oma teedrajavate otsustega nagu boonuse maksmine kasvatajatele kvaliteedi, mitte kvantiteedi põhjal. Villa Maria oli ka esimene veinimaja, mis loobus klassikalisest korgist ja läks täielikult üle keeratavale korgile. Oma teenete eest Uus-Meremaa veinitööstusele löödi George Fistonich esimese uusmeremaallasena rüütliks.

Villa Maria on enim auhindu ja medaleid kogunud veinimaja Uus-Meremaal. Kümnete ja kümnete medalite kõrval on veinimaja pälvinud näiteks neljal korral Aasta Veinivalmistaja tiitli ning nimetatud maailma 50 ihaldatuima brändi hulka.