Brut, Le Blanc Reserve, Lanson Champagne

61.07 
81.43 €/L
Kaal
75 kg
Tootegrupp
Päritolumaa
Piirkond
Tootja
Bränd
Värvus
Maitse
Stiil
Alkoholisisaldus
Maht
Serveerimistemperatuur

ISELOOMUSTUS

Le Black Reserve loodi 2013. aastal veinimeistri Herve Dantan poolt, kombineerides šampanjas värksuse, kompleksuse ja rikkaliku maitse.70% viinamarjadest on pärit Grand Cru ja Premier Cru aedadest. Šampanja küpses minimaalselt 5 aastat ja 45% kasutati reserve veine. Jääksuhkrusisaldus 7g/L. Viinamarjadest kasutati 50% Pinot Noir, 35% Chardonnay ja 15% Pinot Meunier. Le Black Reserve on sügava kuldse värvusega ja kuldse helgiga šampanja, millel on peened ja püsivad mullid. Aroomis annavad tooni mandlid, pirnid, Mirabelle moos, mesi ja saiased noodid. Maitses on tunda intensiivsed ja küpsed puuviljad, rikkalik tekstuur, tsitrus ja kriidised noodid.

TARBIMISSOOVITUS

Iseseisvalt nautimiseks, aperitiiv.

AUHINNAD

96 points / 100 – WineEnthusiast dans la catégorie “non vintage” et la mention Editor’sChoice

16/20 Gault & Millau

Tootekood: 3029440007988 Kategooriad: , ,

Lanson Champagne

Šampanja on tuntud kui riskijate, “julgete huntide” ja võitjate pidujook, kuid alati pole see päris nii olnud. Kuigi šampanjat on valmistatud alates 17. sajandist, on seda laialdaselt tähistamiseks joodud pisut üle saja aasta. Suuresti on selle põhjuseks šampusetootjad, kes hakkasid enne aastavahetust pudelisiltidel kuulsate kunstnike meeleolukaid pilte kujutama ja kihisevat jooki just pidustuste jaoks müüma.

Šampanjat valmistatakse ainult Kirde-Prantsusmaal Champagne maakonnas. Tegu on küllaltki jaheda piirkonnaga, mistõttu on viinamarjade küpsemine raskendatud. Sealsetest viinamarjadest valmistatud vein oli liiga hapu, kuid ajapikku avastati, et veini pudelis kääritades tekivad mullid ja maitse, mis on vägagi nauditavad. Klassikaliselt tohtis šampanja valmistamisel kasutada ainult Chardonnay, Pinot Noir ja Pinot Meunier marju, kuid alates 2010. aastast on reeglid natukene leebemad.

Kokku on umbes 300 tuntumat šampanjatootjat. Neist üks vanimaid ja põnevaima ajalooga on Lanson, mille rajas Francois Delamotte juba 1760. aastal. Kui Malta ordu rüütel Nicolas-Louis Delamotte jätkas oma isalt päritud äri 1798. aastal, hakkas ta uuendusena pudelitel Malta risti kaubamärgina kasutama. Peale tema surma hakkas mõisa eest hoolitsema Nicolas-Louis sõber Jean-Baptiste Lanson ning maja nimeks sai “Lanson, Isa ja Poeg”.

Lansoni šampanjad on valmistatud kõige puhtamas Champagne stiilis, kasutades Pino Noir ja Chardonnay viinamarju. Veini valmistamine toimub ilma malolaktilise kääritamiseta, mis tagab värsked ja puuviljased veinid. Veinidel lastakse laagerduda kauem, kui regulatsioonides ette nähtud, et tagada veelgi suursugusem maitse.