DICTADOR – Rumm milles traditsioonid kohtuvad kaasajaga!

“Dictadori” saabumine Kolumbiasse

18. sajandi lõpus saabus Severo Arango y Ferro Kolumbia piirkonda nimega Cartagena de Indias, et parandada maksude kogumist Hispaania kolooniates. Peagi teenis ta seal endale hüüdnime “Dictador”, kuna tal oli tugev ja võimas iseloom. “Dictador” avastas kohaliku rummi ja armus sellesse esimesest silmapilgust. Tema pühendumus ja kiindumus selle troopilise eliksiiri vastu viis ta peagi peamiseks kaupmeheks, kes tegeles eksootiliste, suhkruroost valmistatud, kangete alkohoolsete jookide vahendamisega.

“Dictador” avastas kohaliku rummi ja armus sellesse esimesest silmapilgust.

Parim rumm Kariibimerel

1913. aastal, peaaegu 180 aastat pärast Dictadori müüdi sündi, rajas üks tema järeltulijatest Destilería Colombiana.  Don Julio Arango y Parra uuris aastaid Dictadori müüti ning seejärel ka rummi tootmise keerukuste kohta, et saada parimaks Kolumbia rummi tootjaks Kariibi mere piirkonnas. Nii pühendas ta oma elu esiisa pärandi austamisele.

Oma geograafilise asendi tõttu on Kolumbia üks kolmest suurimast suhkruroo tootjast maailmas, tagades nii kvaliteetse kui ka suurtes kogustes saagi. Cartagena ja selle ümbruskond on kuulsad selle poolest, et nad olid esimesed, kes hakkasid Lõuna-Ameerikas suhkruroo tootmisega tegelema. Tänapäeval jätkab pere traditsioone ja pärandit kolmanda põlvkonna rummitootja ja Master Blender Hernan Parra.

Cartagena linn UNESCO maailmapärandinimistus

Cartagena asub Lõuna-Ameerika põhjaosas, kus on 800 miili pikkune rannariba Kariibi merega. See asukoht omakorda loob suurepärased eeldused ja tasakaalu ilmastiku ja maa vahel, et saaks toota ainult parimat ja erakordset rummi. Cartagena on lisatud UNESCO maailmapärasti nimistusse, kuna seal on hästi säilinud koloniaalajastu arhitektuur. Linn on sama kütkestav, kui Dictador rumm!

Aastate jooksul on Dictador rummid saanud erinevatel võistlustel üle 50 erineva auhinna!