Sommeljee Viljar soovitab augustis

Mõni aeg tagasi õnnestus Peipsi äärest rääbist saada. Sellest tekkis mõte, valida augusti kuusse välja veinid, mis sobivad kala kõrvale.

Grüner Veltliner, Terrassen, Leth

Ahvena ja lesta kõrvale võiks proovida Grüner Veltliner.

Leth Grüner Veltliner viinamari pärineb 200-300m kõrgustelt terrassidelt. Värvuselt roheka helgiga kollane vein, mis kannab endas värskeid aroome õunalt, pirnilt, tsitruselistelt viljadelt ja troopilistest puuviljadelt. Maitselt poolkuiva olemusega veini kaunistab pikk ja värske järelmaitse.

Kui õnnestub saada forelli või turska proovige neid Soave, Classico, Villa Borghetti, Pasqua või Sauvignon Blanc, Earth Garden, Marlborough, Villa Maria veinidega.

Soave, Classico, Villa Borghetti, Pasqua, DOC

Veini valmistamisel on kasutatud Garganega ja Trebbiano di Soave viinamarjasid, mis on päris Soave Classico piirkonnast. Soavel on õlgkollane värvus, mida saadab rohekas helk. Aroomis annavad tooni valged lilled, “Golden Delicious “ õunad ja mandlid. Maitse on keskmise täidlusega, heas tasakaalus ja värskendav.

Sauvignon Blanc, Earth Garden, Marlborough, Villa Maria

Earth Garden on Villa Maria veinimõisa uus sari, kus viinamarjad on 100% kasvatatud orgaaniliselt. Viinamarjaväätide vahel asuvad kaunid lilleaiad ja muldasid majandatatakse ökosüsteemi säästvate põhimõtete alusel.

Aroomis on tunda tsitruse, laimi ja greibi noodid. Maitses on tunda värskeid ürte, sidrunheina ja passionivilja. Värskete puuviljade intensiivne kontsentratsioon on heas tasakaalus särtsaka happelisusega.

Exquise Rose, Prestige 2021

Exquise Rose, Prestige 2021 võiks sobida mereandide kõrvale, kus on natukene roosat sees- krevett ja lõhe.

Les Vignobles Foncalieu on koperatiiv, mille peakorter asub Languedoci südames. Veiniistandused laiuvad 4000 hektaril ja viinamarjakasvatajaid on üle 650. Viinamarjaiad asuvad üle kogu Languedoci ja selle tõttu saame hea ülevaate kohalikust terroirist.

Exquise’i rosé pärineb erinevatelt mudadelt- rauarikkast punasest savist, kruusast, lubjakivist ja merglinist.
Veini aroomis on tunda virsikut ja tsitrusvilju. Maitse on värske ja puuviljaline. Tõeliselt ahvatlev Lõuna-Prantsusmaa rosé.

Brut, Brut de Brut, Cava, Maria Casanovas või Beaujolais-Villages, Selection Parcellaire, Albert Bichot sobivad tugevama maitsetega kala kõrvale nagu näiteks- kilu, heeringas, makrell.

Brut, Brut de Brut, Cava, Maria Casanovas(Orgaaniline)

Cava valmistamisel on kasutatu ainult 100 % orgaanilisi viinamarju:30% Macabeo, 30% Xarel·lo ja 40% Parellada. Vahuvein küpses setetel vähemalt 14 kuud. Maria Casanovas Brut de Brut sari toob esile Penedes regiooni maitsete ja aroomi maksimaalse väljenduse.

Cava on värvuselt hele, kollakas-roheline vahuvein, aroom on värske, kerge ja puuviljane. Maitse on mitmekülgne, tunda õuna ja kergelt röstitud saia.

Beaujolais-Villages, Selection Parcellaire, Albert Bichot

“Beaujolais-Villages” saavutas kõigepealt oma hiilguse ja mainekuse Lyoni “bouchonides”(väike pereettevõtte restoran), kuna vein oli täiuslik partner seal pakutavatele roogadele. Võttes arvesse kohalikku topograafiat, on seal asuvad viinapuud mitme mikrokliima mõju all, mis mõjutab veini maitseomadusi. Maitses metsikud marjad nagu maasikas ja põldmari. Floraalses aroomis paljastuvad roosid ja liiliad. Maitse siidine, pehme ja täis maitseid.

Esimesed viited Bichot perekonna asumisest Burgundiasse on juba aastast 1350. Veini hakati tootma 19. sajandi esimeses pooles, mil esimene veinimaja asus Monthélies, mõned kilomeetrid Beaune’ist. Veinimaja on juba 6 põlvkonda isalt pojale edasi antud, kuni tänaseni. Nüüdseks on Albert Bichot käes veiniaedu üle terve Burgundia, mitmetest väga tunnustatud ja väärika ajalooga veiniistandustest.

 

Head katsetamist!