DICTADOR – Rumm milles traditsioonid kohtuvad kaasajaga!

“Dictadori” saabumine Kolumbiasse

18. sajandi lõpus saabus Severo Arango y Ferro Kolumbia piirkonda nimega Cartagena de Indias, et parandada maksude kogumist Hispaania kolooniates. Peagi teenis ta seal endale hüüdnime “Dictador”, kuna tal oli tugev ja võimas iseloom. “Dictador” avastas kohaliku rummi ja armus sellesse esimesest silmapilgust. Tema pühendumus ja kiindumus selle troopilise eliksiiri vastu viis ta peagi peamiseks kaupmeheks, kes tegeles eksootiliste, suhkruroost valmistatud, kangete alkohoolsete jookide vahendamisega.

“Dictador” avastas kohaliku rummi ja armus sellesse esimesest silmapilgust.

Parim rumm Kariibimerel

1913. aastal, peaaegu 180 aastat pärast Dictadori müüdi sündi, rajas üks tema järeltulijatest Destilería Colombiana. Don Julio Arango y Parra uuris aastaid Dictadori müüti ning seejärel ka rummi tootmise keerukuste kohta, et saada parimaks Kolumbia rummi tootjaks Kariibi mere piirkonnas. Nii pühendas ta oma elu esiisa pärandi austamisele.

Oma geograafilise asendi tõttu on Kolumbia üks kolmest suurimast suhkruroo tootjast maailmas, tagades nii kvaliteetse kui ka suurtes kogustes saagi. Cartagena ja selle ümbruskond on kuulsad selle poolest, et nad olid esimesed, kes hakkasid Lõuna-Ameerikas suhkruroo tootmisega tegelema. Tänapäeval jätkab pere traditsioone ja pärandit kolmanda põlvkonna rummitootja ja Master Blender Hernan Parra.

Cartagena linn UNESCO maailmapärandinimistus

Cartagena asub Lõuna-Ameerika põhjaosas, kus on 800 miili pikkune rannariba Kariibi merega. See asukoht omakorda loob suurepärased eeldused ja tasakaalu ilmastiku ja maa vahel, et saaks toota ainult parimat ja erakordset rummi. Cartagena on lisatud UNESCO maailmapärasti nimistusse, kuna seal on hästi säilinud koloniaalajastu arhitektuur. Linn on sama kütkestav, kui Dictador rumm!

Aastate jooksul on Dictador rummid saanud erinevatel võistlustel üle 50 erineva auhinna!

12 Years, Dictador Rum

12 Years, Dictador Rum on valmistatud suhkruroo nektarist, mida on osaliselt destilleeritud vasest alembicus ja osaliselt pideva destillatsiooniga.

Rumm küpseb eelnevalt kasutatud tammevaatides ja hiljem villitakse pudelitesse. Värvuselt rikkaliku merevaigutooniga ja punaka helgiga. Intensiivses aroomis kohtuvad pehme karamell, mesi, kergelt röstitud kohvi ja keskmine tamme aroom. Pehme ja ümara maitsega, tunda karamelli, kakaod, mett ja kerget kohvi maitset. Lõppmaitses kerge tammisus.

Auhinnad:

20 Years, Dictador Rum

20 Years, Dictador Rum on valmistatud suhkruroo nektarist, mis on osaliselt destilleeritud vasest alembicus ja osaliselt pideva destillatsiooniga.

Rumm küpseb eelnevalt kasutatud tammevaatides ja hiljem villitakse pudelitesse. Värvuselt intesiivse tumeda merevaigutooniga ja punakaspruuni helgiga. Võimsas aroomis kohtuvad pehme karamell, vanilje, suitsune mesi, iiris, röstitud kohvi ja rikkalik tamm. Maitse on väga pehme ja ümar, samas võimsas maitses on tunda karamelli, vaniljet, kakaod ja röstitud mett. Rummil on tugev ja haruldane tekstuur ja suurepärane lõppmaitse.

Auhinnad:

Perpetual X.O, Dictador Rum

Perpetual X.O on valmistatud unikaalsest suhkruroo nektarist, mis on hiljem destilleeritud antiikses vasest alembicus. Rumm küpseb varem kasutatud kõrgeima kvaliteediga tammest vaatides, milles eelnevalt on hoitud burbooni.

Sügava ja uhke mahagonipruuni värvusega rumm, millel on hüpnootiline aroom. Aroomis tunda rösitutud mesi, Kolumbia kohvi, iiris, tume šokolaad, küps tamm ja täiuslik ümarus. Ekstreemselt maheda maitsega, tunda täiuslik Kolumbia iiris ja tume šokolaad.
Lõppmaitse on pikk, kompleksne ja on tunda kerget tammisust. Maitses on tunda suurepärast tasakaalu tugevuse ja pehmuse vahel.

Auhinnad:

Insolent X.O, Dictador Rum

Insolent X.O on valmistatud unikaalsest suhkruroo nektarist, mida on destilleeritud modernses roostevabast terasest alembicus. Hiljem küpseb rumm kvaliteetsetes Jerez ja Port tammest vaatides.

Sügava ja suursuguse mahagoni värvusega, mis eriti võimendub klaasi valades. Hüpnootilises aroomis tunda röstitud mesi, vanilje, iiris, küps tamm ja täiuslik karamell. Maitse on ekstreemselt mahe ja pakub suurepärast maitsenaudingut. Alguses on maitses tunda koorekompvek, intensiivne vanilje, karamell ja Kolumbia kohvi. Pikk maitse on heas tasakaalus koos kerge tammega, mis annab suurepärase naudingu, milles on ühendatud magusus ja tugevus. Väga rikkaliku järelmaitsega.

Auhinnad:

Unikaalne toode tellimise peale – Dictador 1976 Lalique Decanter!

Dictador on esimene ja ainus rummitootja, kelle on valinud kuulus Prantsuse klaasitootja oma partneriks. Selle unikaalse kristallist dekantri sisse segas rummimeister Hernan Parra koos oma isa Dario Parra’ga kokku parima segu 1976. aasta rummidest, mis laagerdusid Ameerika tammest vaatides ja portveinivaatides.

Lalique’i kujundatud pudel on inspireeritud Kariibi mere maagilisest ja salapärasest ilust koos oma suurepäraste peegeldustega ja kristalliliste vete poolt kaetud randade rahustava helimaastikuga.

1976. aaasta rummi aroomis on tunda puiduseid noote, mida saadavad vihjed nahast, küpsetest ploomidest ja nelgist. Veel on aroomis tunda kakaod, tumedaid kirsse, muskaatpähklit ja kaneeli. Maitses on alguses tunda tumedat šokolaadi ja vihjeid apelsinikoorest. Sellele järgneb mustkaatpähkel, tamme kuivus ja Madagaskari vanilje. Kohvi ja tähtaniis annavad omakorda uue kihi sellesse kompleksesse ja suurepärases tasakaalus olevasse rummi.

Iga pudel on nummerdatud.

Toodeti ainult 300 eksklusiivset pudelit.

 

TUTVU TOOTEGA SIIN!

TUTVU TOODETEGA SIIN!