Avasta veinimaailma koos Vivino mobiilirakendusega!

Edukaima veiniportaali sünd

Vivino on multifunktsionaalne online veinikogukond, andmebaas ja mobiilirakendus. Abimees suurele veinisõbrale ja ka neile, kes alles asuvad veinikultuuri avastama. Vivino asutati 2009. aastal Kopenhaagenis kahe mehe Heini Zachariasseni ja Theis Søndergaardi poolt.

Kord läinud Heini Zachariassen poodi ning avastanud, et peale veinide ilusate siltide ei osanud ta veinidel vahet teha. Tollal juba ettevõtjana töötav Zachariassen mõtles loogiliselt: “Kui raamatuid saab hinnata Amazoni lehel, filme IMDB’s, siis veinide jaoks peaks kindlasti ka taoline leht eksisteerima”. Sealt saigi alguse Vivino veebileht. Peale lehekülje looja saavad tänasel päeval Vivino kodulehelt abi 35 miljonit kasutajat, kes on veine hinnanud lausa üle 170 miljoni korra. Portaalil on üleval üle 10 miljoni veini.

Vivino kasutamine on tehtud kasutaja jaoks väga lihtsaks. Tuleb ainult rakendus alla laadida ja pildistada meelepärase veini silti. Vivino pidevalt täienevas andmebaasis on üle 10 miljoni erineva veini, mistõttu tuvastab rakendus suure tõenäosusega teie pildistatud veini sildi ning kuvab veini informatsiooni. Tootelehel on teil võimalik näha pilti koos reitinguga ja millised aastakäigud on kõige rohkem hinnas. Kindlasti tasub lugeda ka teiste kogukonnaliikmete poolt postiatud hindeid ja arvustusi.

Kes mobiilirakendust kasutada ei soovi, saab abi ka Vivino veebilehelt. Otsingusse sisestatud veini nimi kuvab kogu veini informatsiooni, hinnangud ja kommentaarid. Kui veini nimi on meelest läinud, aitab Vivino otsing hädast välja, sest et veine on võimalik selekteerida toidusoovituste, viinamarjasortide, päritolumaa ning paljute muude faktorite järgi.

Hindamissüsteem

Kuigi veinieksperdid on traditsiooniliselt kasutanud 100-punktist hindamissüsteemi, kus 90+ punkti veinid on kõrgemad veinid ja 95+ punkti veinid on lausa erakordsed, kasutab Vivino 5-tärnilist hindamissüsteemi. Selline reitingusüsteem on tarbijatele tuttavam, kuna sarnaselt saab tooteid hinnata ka sellistel suurtel lehtedel nagu Amazon ja Ebay.

Vivino meeskond analüüsis hiljuti üle 100 000 eksperthinnagu ja võrdles neid Vivino keskkonnas antud reitingutega. Tulemuseks leiti, et 4,0 hinnang Vivino keskkonnas on võrreldav 90 punktiga ekspertide hinnangutes.

Erinevalt paljudest veine hindavatest lehtedest ja kriitikutest, põhinevad Vivino reitingud üksnes rahvahulga poolt antud hinnetest. Seda ei ole tõstnud reklaam, sponsorlus või mõni muu tegur. Vivino peab oma reitingute eeliseks, et nende kogukonna liikmed on ausad ja vahest ka julmad, kartmata öelda välja, mida nad tõeliselt ühest või teisest veinist arvavad. Vivino uurimistöö kinnitas, et hetkel on kõigi veinide keskmiseks hindeks 3,6. Sellised veinid on lihtsama olemisega ja sobivad igapäevaseks tarbimiseks. Veinid hindega 4,0 on vähem levinud ja neid võib pidada paremaks kui 85 protsenti Vivino lehel olevatest 10 miljonist veinist. Hinde 4,5 on saavutanud ainult erakordsed veinid, mis on paremad kui 99% Vivino andmebaasis olevatest veinidest. Sellise reitinguga veinide puhul võib kindel olla, et olete leidnud midagi erilist ja haruldast.

Tänapäeva kiire elutempoga maailmas on selline rakendus igati teretulnud kaaslane nii kodus või poes, et meil kõigil oleks lihtsam orienteeeruda selles tohutu suures veinimaailmas. Eriti kasulik on see rahendus neile, kes teevad alles oma esimesi samme veinide põnevas maailmas.

Lõpuks otsustab iga veinisõber ise, milline vein kõige parem on ning sel juhul ei ole punktidel enam
mingit tähtsust. Me kõik saame olla veinikriitikud!