Sommeljee Viljar soovitab märtsis

Selle kuu veinivaliku tegemisel pidasime meeles armsaid naisi ja saabuvat sooja kevadet. Aeg on jätta pikk ja pime talv seljataha ja vaadat värske pilguga esimeste soojemate ilmade suunas. Selle puhul võiks end üllatada sellel aastal müügile jõudnud roosa proseccoga.
Meestele oleme lisanud valikusse ka veinid 2in1 – Lillekujulise pudel + roosa sisu Provance piirkonnast. Kõigile värskelt armunutele on valikus Pasqua appasimentod, mille etiketti kaunistab fragment Romeo&Julia sünnilinnas Veronas asuvast armunute seinast, millele lisandub igapäevaselt tuhandeid inimeste sõnumeid.

Extra Dry, Millesimato, Rose, Prosecco DOC, Contarini

Rose Prosecco on heleda roosa värvusega vahuvein, millel on peen ja püsiv mull. Aroom on kompleksne ja puuviljane, tunda maasikaid, vaarikaid ja punaseid lilli. Maitse on värske, heas tasakaalus ja harmooniline.

Viljari toidusoovitus: Aperitiiv. Kerged salatid, suitsulõhe ja idamaine toit.

Passimento Rosso (Romeo & Juliet), Pasqua

Passimento Rosso on omanäoline ja ümar punane vein Romeo ja Julia kodulinnast Veronast. Aroom on külluslik ja elegantne, intensiivsete punaste marjade ja ürtidega. Maitse pehme ja sametine, tunda küpseid punaseid puuvilju nagu ploomi ja põldmarja.

Auhinnad
James Suckling 2018 – 91 points
Sakura Japan Women’s Wine Award 2017 – Gold medal
Luca Maroni 2018 – 91 points

Viljari toidusoovitus: Vein sobib ideaalsel kokku küpsete juustudega, uluki- ja veiseliha roogade kõrvale.

Passimento Bianco (Romeo & Juliet), Pasqua

Passimento Bianco on omanäoline valge vein Romeo ja Julia kodulinnast Veronast. Tunda on külluslikku ja elegantset, intensiivset tsitruste, virsikute ja mandli aroomi. Maitselt värske, kuid mitmekülgse puuviljasusega ja pika järelmaitsega.

Auhinnad
Concours Mondial de Bruxelles 2019 – Gold Medal
International Wine Challenge 2019 – 90 points
DWWA Decanter 2018 – 90 points

Viljari toidusoovitus: Passimento Bianco kõrvale nautimiseks sobiks ideaalselt aasia toidud, valge kala valges kastmes, pehmed juustud ja linnuliha road.

Grenache-Syrah-Cinsault, Cote des Roses, Gerard Bertrand

Grenache-Syrah-Cinsault viinamarjad korjati eri aegadel, et saavutada igaühe jaoks optimaalne küpsusaste. Veini valmistamisel lähenetakse igale viinamarjasordile nii, et saaks välja tuua iga sordi parimad omadused. Fermentatsioon kestab 15-30 päeva ja vein pudeldatakse üsna varakult, et säilitada värskus ja veini puuviljane iseloom. Veinil on pehme roosa värvus, aroomis annavad tooni punased marjad, must sõstar ja punane sõstar. Veel on tunda vihjeid roosist, tsitrusest ja greibist. Maitse on värske ja heas tasakaalus.

Viljari toidusoovitus: Aperitiiv, mereannid ja vürtsikad road.