Sommeljee Viljar soovitab mais

Märkamatult on kätte jõudnud maikuu. Emadepäev on juba sellel pühapäeval. On aeg tunnustada kõiki armsaid emasi!
Seekordne veinivalik on inspireeritud esimestest soojadest ilmadest ja peagi algavast grillihooajast.

Cremant De Bourgogne, Brut Rose, Albert Bichot

Crémant de Bourgogne Brut Rosé valmistamiseks on kasutatud 3 erinevat viinamarjasorti: Pinot Noir, Chardonnay ja Gamay. Viinamarjad on pärit kolmest erinevast piirkonnast: Côte Chalonnaise (Pinot Noir), Auxerrois (Chardonnay), Mâconnais (Gamay). Pinot Noir annab sellele suurepärasele Cremantile meeldiva ja intesiivse puuviljase aroomi, samas Chardonnay annab floraalsed noodid ja värskuse ja Gamay lisab kargust. Peene ja püsiva mulliga Cremant, mille maitse on värske ja elav.

Viljari toidusoovitus: Emadepäeva tervitusjook, hea aperitiiv või nautida koos erinevate dessertidega.

Branco, Douro, Kopke

Douro Branco valmistamisel on kasutatud 3 erinevat viinamarjasorti: Arinto, Gouveio ja Rabigato. Väga aromaatne vein, milles on tunda vihjeid valgetest ja kollastest puuviljadest, taustal tunda mineraalseid noote. Meeldiva maitsega ja suurepärase happesusega vein, millel on pikk ja meeldiv järelmaitse.

Viljari toidusoovitus: Kopke portveinimaja kangestamata veini on hea nautida erinevate salatite ja kalaroogadega.

Verdejo, La Evolucion, Valdepenas, Don Aurelio

Don Aurelio oli erakordne mees, kes 1904. aastal rajas Bodegaz Navarro Lopezi nimelise veinimaja. Temanimeline veinisari on loodud, et austada temapoolt tehtud rasket tööd ja pühendumust veinimõisa arengusse.

Veinil on õlgkollane värvus. Aroomis annavad tooni troopilised puuviljad ja roheline õun. Maitse on värske, puuviljane ja järelmaitset saadavad vihjed rohustest nootidest.

Viljari toidusoovitus: Pastaroogade ja kala kõrvale sobib üks värske ja puuviljane Verdejo Hispaanist.

Beaujolais-Villages, Selection Parcellaire, Albert Bichot

“Beaujolais-Villages” saavutas kõigepealt oma hiilguse ja mainekuse Lyoni “bouchonides”(väike pereettevõtte restoran), kuna vein oli täiuslik partner seal pakutavatele roogadele. Võttes arvesse kohalikku topograafiat, on seal asuvad viinapuud mitme mikrokliima mõju all, mis mõjutab veini maitseomadusi. Maitses metsikud marjad nagu maasikas ja põldmari. Floraalses aroomis paljastuvad roosid ja liiliad. Maitse siidine, pehme ja täis maitseid.

Viljari toidusoovitus: BBQ ribid, BBQ part ja pehmed juustud.

Emadepäeva kingiidee

Üllata oma kõige kallimat inimest meie kinkekomplektiga, mis sisaldab Contarini Rose Proseccot, purk Johnny Bloom’s Rose Lemonade ja pokaali sõnumiga “Parim ema”
Plastikust pokaal on korduvkasutatav ning BPA vaba. Soovitame pokaale pesta käsitsi. Pokaali mahutavus on 470ml.

TUTVU TOOTEGA SIIN!