Whitley Neill – kvaliteetsed džinnid

“Minu esimene kogemus džinniga oli väga noorena, kui uurisin vanaema majas vanu pudeleid. Need pudelid tundusid mulle salapärased ning mulle sai selgeks, et pean tulevikus joogikultuuriga tegelema. Soovisin jätkata sellega, millega minu perekond alustas juba 1762 aastal. Minu vanaemast sai minu peamine nõuandja, kes õpetas mulle, kuidas saavutada ideaalne kooslus aroomidest ja maitsetest, et luua ideaalne džinn.
Tundsin ennast alkeemikuna, kes loob midagi müstilist. Olin kannustatud ideest luua džinn, mis kannaks edasi meie perekonna iidset kirge, aga sidudes see millegi eksootilise, enigmaatilise ja müstilisega.”

Whitley Neilli džinnid on 100% teraviljast tehtud, mis on destilleeritud eksootiliste taimede ning kadakamarjadega. Destilleerimine toimub antiikses potis, mida kutsutakse Constance’ks ning see on rohkem kui 100 aastat vana. Vesi, mida Whitney Neill enda jookide valmistamiseks kasutab on kontrollitud ning peensusteni puhas. Kõik taimed, mida destilleerimisel kasutatakse, läbivad spetsiaalse puhtuse kontrolli. Whitney Neilli hüüdlause, et “Valmistatud elupuust” iseloomustab hästi neid botaanilisi komponente, mida Neill kasutab jookides. Kokku on toodud eksootiline ahvileivapuu ja mitmed traditsioonilised džinnivalmistamisel kasutatavad koostisosad nagu kadakamari, koriander, sidrun, apelsin, kikkaputk, kaneel ja iirise juur.

Whitley Neill on UK-s enimmüüdav premium klassi džinn. Nende valikusse kuuluvad ka väga põnevad ja naturaalsete maitsetega džinnid, millest on hea valmistada erinevaid kokteile.

Whitley Neill Handcrafted Gin, Watermelon & Kiwi Gin

Whitley Neill on siia džinni seganud kokku hämmastava segu troopilistest maitsetest, kokku saavad küps arbuus ja värskendav laim. Johnny Neill sai selle džinni valmistamisel inspiratsiooni oma nooruspõlves tehtud reisidest troopilisele Mauritiuse saarele. Igapäevased hommikusöögid sisaldasid seal mahlaseid arbuuse ja kiivisid.

Džinn valmib hoolikalt valitud kümnest erinevast koostisosast: kadakamarjad, koriandriseemned, Hiina kaneelipuu, orrise juur, kikkaputk, lagritsajuur, magus apelsin, sidrunikoor, arbuus ja kiivi.

TUTVU E-POES

Kokteilid

50 ml Whitley Neill Handcrafted Gin Watermelon & Kiwi Gin
200 ml LIXIR Classic Indian Tonic Water

Kokteili sisse panna kaunistuseks piparmünt

GIN LIXIR Classic Indian Tonic Water

50 ml Whitley Neill Handcrafted Gin Watermelon & Kiwi Gin

200 ml Rose Lemonade Johnny Blooms

Kokteili sisse pigistada greibi sektor ja kaunistuseks pane greibi viil

GIN Rose Lemonade Johnny Blooms

Whitley Neill Handcrafted Gin, Strawberry & Black Pepper Gin

Whitley Neill on siia džinni seganud kokku magusad ja mahlased maasikad, mida tasakaalustab purustatud must pipar. Kui teiste džinnide valmistamisel said nad inspiratsiooni esivanemate põnevatest reisidest üle maailma, siis selle džinni mõjutused said alguse väikse Johnny lapsepõlvest, kui nad oma koduaias kasvatasid mahlaseid ja magusaid maasikaid. Peagi avastasid nad, et väike kogus musta pipart koos maasikatega annab hoopis teise dimensiooni.

Džinn valmib hoolikalt valitud viiest erinevast koostisosast: kadakamarjad, maasikad, Hiina kaneelipuu, must terapipar ja koriander.

TUTVU E-POES

Kokteilid

50 ml Whitley Neill Handcrafted Gin, Strawberry & Black Pepper Gin

200 ml LIXIR Light Tonic Water

Kokteili sisse lisa kaunistuseks maasika lõigud ja basiilik

gin LIXIR Light Tonic Water

50 ml Whitley Neill Handcrafted Strawberry & Black Pepper Gin

200 ml LIXIR Pink Grapefruit Tonic Water

Kokteili sisse pigistada greibi sektor

gin LIXIR Pink Grapefruit Tonic Water

Original

Original Gin on loodud Johnny Neilli poolt, kelle perekonnas on reisimine ja džinnide valmistamine olnud juba põlvkondi au sees. Selles džinnis saavad kokku Aafrikast pärit vürtsid ja taimed. Kõike seda on tehtud selleks, et avaldada austust Aafrika lummavale loodusele.

Maitseomadustelt on Whitley Neill Gin pehmema loomusega kui traditsioonilised džinnid. Tunda on rikkalikku kooslust kadakamarjadest, tsitruseviljast ja eksootilistest vürtsidest. Järelmaitse on pikk ja mitmekülgne, tunda on maitsetaimi, kakaod ja suhkruseid sidruneid. Aroomis on tunda floraalsust, tsitrust ja pipart.

TUTVU E-POES

Kokteilid

50 ml Whitley Neill Handcrafted Gin Original Gin

200 ml LIXIR Classic Indian Tonic Water

Kokteili sisse pigistada greibi sektor, piparmündi oks kaunistuseks sisse ja klaasi ääred piparmündiga kokku teha

GIN LIXIR Classic Indian Tonic Water

Whitley Neill Handcrafted Gin, Gooseberry Gin

Whitley Neill Gooseberry Gin oli esimene omalaadne džinn nende tootevalikus, mõeldud ajutiselt kättesaadava hooajalise tootena. Toodet saatis kodumaal, UK-s, sedavõrd suur populaarsus, et tikridžinn otsustati jätta oma valikusse püsivalt.

Tikridžinn on meenutus Johnny Neill-i jaoks tähtsast ajast: olles kolinud noorena koos oma perega Devoni maakonda oli Johnny jaoks koos oma emaga kohalike tikrite korjamine üks meelistegevusi, millest koos emaga tehti inglaste seas populaarset Gooseberry Fool desserti.

Maitse on mahe ja värskendav, selles on tunda lisaks ka õrnalt pirni maitset. Kõik Whitley Neilli džinnid tuginevad klassikalise kuiva džinni retseptile, kuhu lisatakse erinevaid südamelähedaseks saanud aiasaadusi, et luua omanäolisem lõpptulemus.

Auhinnad
San Francisco World Spirits Competition Bronze Winner 2020

TUTVU E-POES

Kokteil

50 ml Whitley Neill Handcrafted Gin Gooseberry Gin

200 ml LIXIR Light Tonic Water

Kokteili sisse pigistada laimi sektor ja kaunistuseks laimi viil kokteili sisse

Gin LIXIR Light Tonic Water

Whitley Neill Handcrafted Gin, Raspberry Gin

Kui enamus Johnny Neill-i inspiratsioonist oma džinni retseptide loomisel tuleb tema perekonna reisidest maailma eriotstesse, siis vaarikadžinni inspiratsioon pärineb hoopis tema lapsepõlvest, meenutades tema esimesi külaskäike enda vanavanemate farmi, kes teda oma aiamaa saadustega kostitasid. See andiski idee lisada oma kuulsasse Whitley perekonna džinni värsket ning kergelt hapukat maitset andvaid vaarikaid.

Džinni aluseks olevad kadaka, korianderi ja kerge lagritsa maitse saavad mõnusalt hapuka ja värske lisa nüanssi Šoti päritolu vaarikatelt, luues imeliselt tasakaalustatud džinni, milles lisaks klassikalisele džinni maitsele selgelt ka tunda marjasust ja pika järelmaitse andev tsitruseline vaarikas.

Auhinnad:
IWSC (International Wine & Spirits Competition) Silver Winner 2020

TUTVU E-POES

Kokteil

50 ml Whitley Neill Handcrafted Gin Raspberry Gin

200 ml Lixir Ginger Ale Tonic Water

Kokteili sisse pigistada apelsini sektor ja apelsiini viil kaunistuseks

 

Gin Lixir Ginger Ale Tonic Water

Whitley Neill Handcrafted Gin, Blood Orange Gin

Whitley Neill’i sugupuu kõigi 8 põlvkonna ühine joon on olnud kirg uute ja põnevate asjade vastu. Kui Frederick Neill veetis koos oma naisega mesinädalaid Sitsiilia saarel, siis armusid nad sealsetesse veriapelsinidesse. Selle reisi ainetel sündis see erakordse kvaliteediga džinn, mis pakatab Sitsiilia veriapelsinide mahedast, kuid kargest maitsest. Džinni aroom on särav ja tooni annab särtsakas tsitrus. Maitses on tunda Sitsiilia veriapelsine, mis annavad džinnile päikselise Vahemere hõngu.

Džinn valmib hoolikalt valitud üheksast erinevast koostisosast: kadakamarjad, koriandriseemned, Hiina kaneelipuu koor, Orrise juur, angeelika juur, lagritsa-magusjuur, magus apelsin, sidrun ja Sitsiilia apelsinid.

Auhinnad:
San Francisco World Spirits Competition Silver Winner 2020
San Francisco World Spirits Competition Silver Winner 2021

TUTVU E-POES

Kokteil

50ml Whitley Neill Handcrafted Blood Orange Gin

25ml Fiorente Leedripuu liköör 

15ml laimimahl

200 ml Lixir Ginger Ale Tonic Water

Kaunistuseks apelsiniviil

Gin Lixir Ginger ail Tonic Water

Rhubarb  & Ginger Gin

Kui Johnny Neill ammutas tavaliselt inspiratsiooni enda perekonna reisidest kaugetesse maadesse, siis Rhubarb & Ginger Gin’i inspiratsioon saabus palju lähemalt – tema enda koduaiast Inglismaalt. Peale sõda kultiveeris Neill’i pere Inglismaal Daresbury’s rikkalikku aiamaa, milles kohtusid lummavad aroomid, tohutu liigirikkus ja värvilisus. Aiamaalt ammutas ideid kogu pere – nii toidulauale, kui ka eksperimentaalsete džinnide loomisele. Johnny Neill’i rabarberi ja ingveri džinn elustab nostalgilised mälestused, lisades neile ingveriga veidi vürtsi.
Maitseomadustelt pehme Inglise džinn on ingveri sooja vürtsikuse ja rabarberi magususega ideaalne kooslus.

Auhinnad:
San Francisco World Spirits Competition Bronze Winner 2019

TUTVU E-POES

Kokteil

50 ml Whitley Neill Handcrafted Rhubarb & Ginger Gin

200 ml LIXIR Pink Grapefruit Tonic Water

Kokteili sisse sektor apelsini ja peale pigistada apelsini koor

GIN LIXIR Pink Grapefruit Tonic Water

Aloe & Cucumber Gin

Aloe & Cucumber Gin on luksuslik käsitsivalmistatud džinn, millele lisab erilisust Aafrikast pärit taimede kooslus. Roheline ja maalähedane kurk sobib hästi kokku Aafrika aaloe elava ja värske loomusega. See kompleksne, aromaatne ja hästi balanseeritud džinn sobib hästi jääga ning kvaliteetse toonikuga. Džinni valmistamisel on kasutatud: kadakamarju, korianderit, lagritsat, apelsini, sidrunit, Karoo aaloet, kurgi ekstrakti, kikkaputke, Orris’e juurt ja Hiina kaneelipuud.

Auhinnad:
San Francisco World Spirits Competition Silver Winner 2019

Tutvu e-Poes

Kokteil

50 ml Whitley Neill Handcrafted Gin, Aloe & Cucumber Gin

200 ml LIXIR Classic Indian Tonic Water

Kokteili sisse sektor laimi ja ääred teha laimiga kokku nimg sisse panna rosmariin 

GIN LIXIR Classic Indian Tonic Water

Whitley Neill Handcrafted Gin, Blackberry Gin

Whitley Neill sai selle džinni valmistamisel inspiratsiooni Inglismaa maapiirkonnas olevatest hekkides, kus kasvab rikkalik puude ja põõsaste kooslus. Aroomis ja maitses on tunda sügisesi küpseid põldmarju, mida saadavad kadakased, magusad tsitruselised ja musta pipra noodid.

Džinn valmib hoolikalt valitud üheksast erinevast koostisosast: kadakamarjad, koriandriseemned, Hiina kaneelipuu koor, Orrise juur, angeelika juur, lagritsa-magusjuur, magus apelsin, sidrun ja põldmari.

Auhinnad:
San Francisco World Spirits Competition Silver Winner 2020
IWSC Competition 91 Points

TUTVU E-POES

Kokteil

50ml Whitley Neill Handcrafted Gin, Blackberry Gin

10ml Sidrunimahl 

50ml Õunamahl

200 ml Soda Tonic Water

 

Gin Lixir Soda Water

Lemongrass & Ginger Gin

Lemongrass & Ginger Gin on kooslus sidrunheinast ja soojendavast ingverist, mida komplimenteerivad eksootilised vürtsid ja maitsetaimed. Whitley Neilli džinn on äratuntav kooslus aromaatsusest ja tsitruselistest maitsetest. Džinnil on kvaliteet, mis tuleneb Neillide pikast perekonnatraditsioonist.

Lemongrass & Ginger’i maitsete rikkus pärineb Aasiast pärit tsitruselistest koos sidrunheinaga. Maitsepaletil võib veel tunda koriandrit, Orris’e juurt, Hiina kaneelipuud, apelsini, lagritsat, harilikku pikkaputke ja ingverit.

Auhinnad:
San Francisco World Spirits Competition Bronze Winner 2019
IWSC (International Wine & Spirits Competition) Bronze Winner 2019

TUTVU E-POES

Kokteil

50 ml Whitley Neill Handcrafted Gin Lemongrass & Ginger Gin

200 ml Lixir Rhubarb & Ginger Tonic Water

Kokteili sisse pigistada sidruni viil ja kaunisuseks sidruni viil sisse

Gin Lixir Rhubarb & Ginger Tonic Water

Rhubarb  & Ginger Gin

Kui Johnny Neill ammutas tavaliselt inspiratsiooni enda perekonna reisidest kaugetesse maadesse, siis Rhubarb & Ginger Gin’i inspiratsioon saabus palju lähemalt – tema enda koduaiast Inglismaalt. Peale sõda kultiveeris Neill’i pere Inglismaal Daresbury’s rikkalikku aiamaa, milles kohtusid lummavad aroomid, tohutu liigirikkus ja värvilisus. Aiamaalt ammutas ideid kogu pere – nii toidulauale, kui ka eksperimentaalsete džinnide loomisele. Johnny Neill’i rabarberi ja ingveri džinn elustab nostalgilised mälestused, lisades neile ingveriga veidi vürtsi.
Maitseomadustelt pehme Inglise džinn on ingveri sooja vürtsikuse ja rabarberi magususega ideaalne kooslus.

Auhinnad:
San Francisco World Spirits Competition Bronze Winner 2019

TUTVU E-POES

Kokteil

50 ml Whitley Neill Handcrafted Rhubarb & Ginger Gin

200 ml LIXIR Pink Grapefruit Tonic Water

Kokteili sisse sektor apelsini ja peale pigistada apelsini koor

GIN LIXIR Pink Grapefruit Tonic Water

Aloe & Cucumber Gin

Aloe & Cucumber Gin on luksuslik käsitsivalmistatud džinn, millele lisab erilisust Aafrikast pärit taimede kooslus. Roheline ja maalähedane kurk sobib hästi kokku Aafrika aaloe elava ja värske loomusega. See kompleksne, aromaatne ja hästi balanseeritud džinn sobib hästi jääga ning kvaliteetse toonikuga. Džinni valmistamisel on kasutatud: kadakamarju, korianderit, lagritsat, apelsini, sidrunit, Karoo aaloet, kurgi ekstrakti, kikkaputke, Orris’e juurt ja Hiina kaneelipuud.

Auhinnad:
San Francisco World Spirits Competition Silver Winner 2019

Tutvu e-Poes

Kokteil

50 ml Whitley Neill Handcrafted Gin, Aloe & Cucumber Gin

200 ml LIXIR Classic Indian Tonic Water

Kokteili sisse sektor laimi ja ääred teha laimiga kokku nimg sisse panna rosmariin 

GIN LIXIR Classic Indian Tonic Water

KOKTEILIKOMBO: Whitley Neill – NR1 UK Premium Gin

Komplekti kuulub:
1 x Whitley Neill Handcrafted Gin, Original Gin, 70cl
1 x Whitley Neill Handcrafted Gin, Raspberry Gin, 70cl
1 x Whitley Neill Handcrafted Gin, Gooseberry Gin, 70cl
1 x Whitley Neill Handcrafted Gin, Lemongrass & Ginger Gin, 70cl
1 x Whitley Neill Handcrafted Gin, Rhubarb & Ginger Gin, 70cl
1 x Whitley Neill Handcrafted Gin, Aloe & Cucumber Gin, 70cl

Kokteiliretseptidega saate tutvuda Whitley Neill’i kokteilinurgas: https://whitleyneill.com/en_GB/cocktails

Tutvu e-Poes