Väärikas duo: Dzinn ja toonik

Mõnele maitseb džinn nagu männiokkad ja lukuõli, kuid teistele on see tõeliseks maiuspalaks. Selge on see, et džinnikokteili on lihtne nässu keerata, kuid oskuslikult valmistatud joogi maitset hinnata on veelgi kergem. Nii on džinnikokteilide valmistamise oskus see, mis on alati moes ning tuleb nii mõneski olukorras kasuks.

Džinni lugu sai alguse Hollandist, kus Franciscus Sylvius jenever’i leiutas. Kui Hollandi riigihoidja William III 1688. aastal Inglismaa troonile tõusis, vallutas džinn omakorda briti kõrtsid. Üks esimeste seas oli Finsbury Gin, mis väärikalt tänini oma kvaliteeti hoiab.  Hiljem laienes džinni populaarsus üle maailma koos Briti Impeeriumiga.

[stag_image style=”no-filter” src=”https://avallone.ee/wp-content/uploads/2017/02/finsbury.png” alignment=”center” url=””]

Eeskujulike Londoni džinnide valmistamisel on kasutatud kadakamarju, eksootilisi puuvilju ning peeneid ürte ja vürtse. Kadakad ei ole ka meie kodukandiski teab, mis harukordne nähtus. Seetõttu leiab kvaliteetset džinni ka meie põhjanaabritelt, kelle Hel-Sin-Gin, alles esimesi, kuid jõudsaid samme seab.

[stag_image style=”no-filter” src=”https://avallone.ee/wp-content/uploads/2017/02/helsingin.png” alignment=”none” url=””]

Džinn + Toonik Kokteil

Ehk, kuidas leida võrdväärne kaaslane kvaliteetsele džinnile.

Kindlasti on džinni ja tooniku koostarbimine üks populaarsemaid kooslusi kokteilimaastikul, kuid vaatamata sellele ei ole tooniku valikul tegu kergekäelise otsusega. Kvaliteetseid ja läbimõeldud toonikuid on turul vähe.

Ajalugu teab rääkida, et tooniku tekkelugu sai alguse Indiast. Hiniin, mille maitse on saanud kuivadele toonikutele väga äratuntavaks,  kasutati algselt naturaalse arstirohuna malaaria ravimiseks. 19. sajandil, Briti koloniaalaegadel kiputi seda mõru ravimit lahjendama vee, suhkru, laimi ja džinniga –  saades maitselt nauditava joogi. Seda võibki pidada legendaarse kokteili sünnilooks.

Kõige identsema kokteilielamuse võib pakkuda Goldbergi Bone-Dry toonik, mis on tehtud naturaalsest allikaveest ja looduslikest komponentidest, tagades koosluses džinniga autentse elamuse. Kindlasti sobib Bone-Dry ka neile, kes eelistaksid vähema suhkrusisaldusega jooke. Kuiv toonik on ühtlasi ka baarmenide esimene valik.

Goldbergi valikus on veel huvitavaid leide, millega hõlpsalt kombineerida suurepäraseid džinnikokteile. Goldberg Soda Water on ideaalne kihisevate kokteilide austajaile. Ka alkoholivabasi kokteile on mõnus toonikutega kombineerida. Ootamatu kuid  värskendava kokteili tegemiseks on kombinatsioon Goldbergi Ginger Ale toonikust ja apelsinikoorest, rohke jääga. Juhul, kui on soov veel temperamentsema ingveri järele, siis on Goldbergil pakkuda ka Intense Ginger toonik, mis ühtegi ingverisõpra külmaks ei saa jätta.

Seega, mida naturaalsemad maitsed –  seda paremini nad džinni kokteilikoosluses komplimenteerivad.

Ideid koduseks kokteilipeoks:

[stag_image style=”no-filter” src=”https://avallone.ee/wp-content/uploads/2017/02/1gin-fizz-copy-copy.png” alignment=”center” url=””] [stag_image style=”no-filter” src=”https://avallone.ee/wp-content/uploads/2017/02/Sleeklemon.png” alignment=”center” url=””] [stag_image style=”no-filter” src=”https://avallone.ee/wp-content/uploads/2017/02/Intense-mule.png” alignment=”center” url=””]

 

Lisa kommentaar