Puligny Montrachet, Premier Cru, Les Perrieres, Bourgogne, Albert Bichot, 2018

108.00 
144.00 €/L
Kaal
75 kg
Tootegrupp
Päritolumaa
Piirkond
Tootja
Bränd
Värvus
Viinamari
Maitse
Stiil
Maht
Kogus kastis
Serveerimistemperatuur
Alkoholisisaldus
Toidusoovitus

ISELOOMUSTUS

“Les Perrieres” Premier Cru on single vineyard, mis asub võrdsel kaugusel lõuna pool asuva Montracheti ja põhjas asuva Meursault Charmesi apellatsiooni vahel. Piirkond on saanud oma nime sealse eriti kivise pinnase järgi. Sõna “Perrieres” tähendab Prantsuse keeles kivine.

Veini aroom on väga tüüpiline Les Perrieres veinidele, kombineerides värskuse ja meeldiva mineraalsuse. Maitses annavad tooni puuviljased noodid. Harmoonilist maitset lõpetab väga pikk ja kompleksne järelmaitse.

TARBIMISSOOVITUS

Sobib hästi koos mereandidega või sinihallitusjuustuga.

Tootekood: 3296311144022 Kategooriad: , , ,

Albert Bichot – Burgundia pärl

Esimesed viited Bichot perekonna asumisest Burgundiasse on juba 14. sajandist. Sellest ajast pärineb ka perekonna kuulus vapp, mida on ehtimas emahirve kujutis.

Albert Bichot veinimaja on Burgundia väärtuslikemail põllulappidel tegutsenud üle 180 aasta. Juba kuus põlvkonda Bichot’sid on viinamarju kasvatanud ja nendest ise veini valmistanud.

Aastal 1900 sündis Albert Bichot, tänu kellele sai Bicho veinimõis laiema tuntuse maailmas. Ta reisis palju Põhja-Ameerikas, Aasias ja Okeaanias. Albert oli veendunud, et veine tuleks tutvustada üle kogu maailma ja saavutada nii laiem kõlapind. Katkematu usk ja püüdlused täiuslikkuseni on Albert Bichot veinidest loonud fenomeni, mida tuntakse ja hinnatakse kogu maailmas.

Bichot edu seisneb spetsialiseerumisel: iga veinimõisa põldude eest hoolitseb kindel meeskond. Nii kogutakse maalappide kohta täpseid teadmisi, mis võimaldavad veini kvaliteeti ja stiilipuhtust veelgi arendada.

Lisaks on Bichot väätide keskmine vanus küllaltki kõrge. 30-60-aastastel viinamarjataimedel valminud marjad lisavad veinidele sügavuse ja nüansirikkuse, mis on iseloomulikud ainult Albert Bichot toodangule.