Pommard Premier Cru “Clos Micault”, Albert Bichot, Cote de Beaune, Bourgogne, 2015

72.00 
96.00 €/L
Weight
75 kg
Tootegrupp
Päritolumaa
Piirkond
Tootja
Bränd
Viinamari
Värvus
Maitse
Stiil
Maht
Serveerimistemperatuur
Alkoholisisaldus
Kogus kastis

Toidusoovitus

ISELOOMUSTUS

Pommard on Burgundia Cote de Beaune piirkonna üks kuulsamaid külasid, mis asub Beaune ja Volnay külade vahel. Sealne piirkond on tuntud tugevate ja tanniinide rikaste veinide poolest. Fermentatsioon toimus reguleeritud temperatuuri juures koonilistes tammest vaatides 20 kuni 28 päeva. Hiljem küpses vein tammest vaatides 14 kuni 16 kuud, millest 25 % olid uued vaadid. Veinil on kaunis rubiinpunane värvus, aroomis annab tooni vaarikamoos ja röstitud kohvi noodid. Maitse on võimas ja elegantne, peente tanniinidega ja pika järelmaitsega.

TARBIMISSOOVITUS

Sobib punase liha ja klassikaliste juustudega.

SKU: 3296311176016 Categories: , , ,

Albert Bichot – Burgundia pärl

Esimesed viited Bichot perekonna asumisest Burgundiasse on juba 14. sajandist. Sellest ajast pärineb ka perekonna kuulus vapp, mida on ehtimas emahirve kujutis.

Albert Bichot veinimaja on Burgundia väärtuslikemail põllulappidel tegutsenud üle 180 aasta. Juba kuus põlvkonda Bichot’sid on viinamarju kasvatanud ja nendest ise veini valmistanud.

Aastal 1900 sündis Albert Bichot, tänu kellele sai Bicho veinimõis laiema tuntuse maailmas. Ta reisis palju Põhja-Ameerikas, Aasias ja Okeaanias. Albert oli veendunud, et veine tuleks tutvustada üle kogu maailma ja saavutada nii laiem kõlapind. Katkematu usk ja püüdlused täiuslikkuseni on Albert Bichot veinidest loonud fenomeni, mida tuntakse ja hinnatakse kogu maailmas.

Bichot edu seisneb spetsialiseerumisel: iga veinimõisa põldude eest hoolitseb kindel meeskond. Nii kogutakse maalappide kohta täpseid teadmisi, mis võimaldavad veini kvaliteeti ja stiilipuhtust veelgi arendada.

Lisaks on Bichot väätide keskmine vanus küllaltki kõrge. 30-60-aastastel viinamarjataimedel valminud marjad lisavad veinidele sügavuse ja nüansirikkuse, mis on iseloomulikud ainult Albert Bichot toodangule.