Allahindlus!

Orange Gold, Gerard Bertrand(Orgaaniline)

Allahindlus!Avallone – Hea maitse liidab!
9.99 
13.32 €/L
Kaal
75 kg
Tootegrupp
Tooteliik
Päritolumaa
Värvus
Maitse
Stiil
Alkoholisisaldus
Kogus kastis

Maht
Serveerimistemperatuur

ISELOOMUSTUS

Orange Gold on austusavaldus juba rohkem kui 4500 aastat tagasi valmistatud “Orange” veinidele, mida valmistati Gruusias suurtes savist veiniamforates.

Gérard Bertrandi soov oli luua uus “Orange vein”, milles oleks palju värskust. Veinile pandi nimeks “Orange Gold”, mis avaldab austust päiksele ja kaunitele päikseloojangutele Lõuna-Prantsusmaal.

Viinamarju jälgitakse ennem korjamist hoolikalt, et saaks korjata marjad perfektsel küpsusel. Seejärel jäetakse marjakestad, seemned ja kobararootsud viinamarjamahla sisse ligunema. Tänu sellele meetodile saavutatakse kaunis oranz värvus.

Veini valmistamisel kasutati kokku 7 erinevat viinamarjasorti: Chardonnay, Grenache Blanc, Viognier, Marsanne , Mauzac, Muscat ja Clairette.

Aroom on veinil kompleksne ja aromaatne, väga värske ja ülevoolav. Tunda aroomis virsikuid, aprikoose ja Mirabelle ploome. Maitse on ümar, delikaatse tekstuuriga ja heas tasakaalus.

TARBIMISSOOVITUS

Sobib hästi koos, salatite, vürtsikate roogadega ja tugevate juustudega.

Tootekood: 3514123120189 Kategooriad: , , ,

Gerard Bertrand – Lõuna-Prantsusmaa parimad veinid

Languedoc-Roussillon on tuntud oma koobaste, maaliliste roomaaegsete ehitiste, Püreneede ja loomulikult ka suurepärase veini poolest. Kui oled veinisõber, kes naudib kvaliteeti, kuid kergekäeliselt rahakoti raudu ei paota, siis Languedoc on midagi Sulle.

Languedoci veinidel on selgesti eristatav iseloom – nad on metsikud, etteaimamatud, küpsed, rikkalikud ja kõige paeluvama aroomiga Prantsuse veinid. Aroomis on tihtipeale tunda piirkonnale omaseid ürte ja tsitruseliste õite nüansse. Enamik selle piirkonna veinidest on täidlased või isegi väga täidlased, kõrge alkohoolsuse ja vähese happesusega punased veinid. Oskuslikult valmistatult on need veinid sensuaalsed, imemaitsvad ja paljude lemmikud.

Moodsaima ja tuntuima Languedoci veinimaja omanik on Gerard Bertrand. Temanimeline veinimaja on nüüdseks tunnustatuim Lõuna-Prantsusmaa veinitootja ning nimetati 2012. aasta parimaks punase veini valmistajaks. Ta kasvas üles Languedoc’i veiniaedades ja on viimased 20 aastat pühendanud veini tootmisele. Erinevatel valdustel valminud veinid on omanäolised ning mis peamine, nad on kõik eeskujuks teistele Lõuna-Prantsusmaa veinidele. Et Languedoc’i veinide tõeline olemus säraks, on viinamarjad alati korjatud käsitsi, saagikus hoitud madalal ning vein valmistatud seal, kus viinamarjad on kasvanud.

2002. aastal läks Cigalus Estate üle biodünaamilisele põllumajandusele. Selline põllumajanduslik tehnika aitab luua tasakaalu veini ja keskkonna vahel. Biodünaamiline põllumajandus on Gérard Bertrandi ettevõtte strateegiline prioriteet ja kõik mõisad on muudetud viljelema biodünaamiliste reeglite järgi. Tänapäeval on biodünaamiliseks muudetud 920 hektarit maad. Õige bioloogilise mitmekesisuse saavutamiseks ja kaitsmiseks on palju investeeritud personali koolitamisse, õige varustuse ostmisse, et toota parimaid biodünaamilisi veine.