Chardonnay, Keltern Vineyard, Hawkes Bay, Villa Maria, 2019, 75cl

30.00
40.00 /L

Keltern on üks ikoonilistest Villa Maria veinidest, mida toodetakse ainult parimatel aastatel. Viinamarjaistandus sai seal alguse 1999. aastal ja on kiiresti saavutanud staatuse kui üks parimaid Uus-Meremaa Chardonnay veinisid.

2019. aasta saak oli erakordne. Temperatuur oli sellel aasta keskmiselt madalam ja vähene vihm lõid suurepärased tingimused, et viinamari saavutaks optimaalse küpsuse kogu saagikoristuse ajaks. Kogu saak korjati käsitsi.

Vein küpses 11 kuud Prantsuse tammest vaatides, millest 40% olid uued vaadid ja ülejäänud vaadid olid ühe ja kahe aasta vanused.

Veinil on rikkalik ja konsentreeritud maitse, milles on tunda virsik, nektariin, õun, värske baguette ja pähkline tammine maitse. Puuviljane magusus on suurepärases tasakaalsus happesusega.

Bob Campbell – 98 Points
“Rich and highly concentrated Chardonnay with peach, nectarine, apple, fresh baguette and nutty oak flavours. Fruit sweetness is perfectly balanced by ripe acidity. A delicious wine that promises to get even better with bottle age” Bob Campbell, Master of Wine, Real Review, Jul 2020

Laost otsas

Tootekood: 9414416105722 Kategooriad: , ,