Sale!

Chardonnay, Horizon de Bichot, Languedoc, Albert Bichot

Sale!Avallone – Hea maitse liidab!
7.80 
10.40 €/L
Weight
75 kg
Tootegrupp
Tooteliik
Päritolumaa
Piirkond
Bränd
Tootja
Värvus
Viinamari
Maitse
Stiil
Alkoholisisaldus
Maht
Kogus kastis

Serveerimistemperatuur
Toidusoovitus

ISELOOMUSTUS

Austamaks suurt visionääri ja seiklejat Albert Bichot, otsustati luua veinide sari Horizon de Bichot. Veinimõisa eesmärgiks oli avastada erakordseid terroir’e Prantsusmaal, mille nad saaksid oma teadmistega viia uuele tasemele. Otsingud viisid neid Lõuna-Prantsusmaale Limoux’i piirkonda, mille nad valisid selle ainulaadse mitmekesisuse poolest. Neli erinevat, kuid täiendavat kliimat, mis pakuvad peeneid ja tasakaalustatud veine.

Chardonnay, Horizon de Bichot on särava kollase värvusega vein, mille aroomi alguses avalduvad valged lilled ja sidrunikoor, millele järgnevad vihjed virsikutest ja sarapuupähklitest. Värskete mandlite ja greipide maitseid täiendavad liilia ja vanilje nüansid lõppmaitses. Maitse kirsine, mida saadavad piprased ja mentoolised noodid.

TARBIMISSOOVITUS

Sobib hästi roogadega kalast või grillitud kanaga.

SKU: 3296310000015 Categories: , , ,

Albert Bichot – Burgundia pärl

Esimesed viited Bichot perekonna asumisest Burgundiasse on juba 14. sajandist. Sellest ajast pärineb ka perekonna kuulus vapp, mida on ehtimas emahirve kujutis.

Albert Bichot veinimaja on Burgundia väärtuslikemail põllulappidel tegutsenud üle 180 aasta. Juba kuus põlvkonda Bichot’sid on viinamarju kasvatanud ja nendest ise veini valmistanud.

Aastal 1900 sündis Albert Bichot, tänu kellele sai Bicho veinimõis laiema tuntuse maailmas. Ta reisis palju Põhja-Ameerikas, Aasias ja Okeaanias. Albert oli veendunud, et veine tuleks tutvustada üle kogu maailma ja saavutada nii laiem kõlapind. Katkematu usk ja püüdlused täiuslikkuseni on Albert Bichot veinidest loonud fenomeni, mida tuntakse ja hinnatakse kogu maailmas.

Bichot edu seisneb spetsialiseerumisel: iga veinimõisa põldude eest hoolitseb kindel meeskond. Nii kogutakse maalappide kohta täpseid teadmisi, mis võimaldavad veini kvaliteeti ja stiilipuhtust veelgi arendada.

Lisaks on Bichot väätide keskmine vanus küllaltki kõrge. 30-60-aastastel viinamarjataimedel valminud marjad lisavad veinidele sügavuse ja nüansirikkuse, mis on iseloomulikud ainult Albert Bichot toodangule.