Chablis, Grand Cru, Moutonne, Domaine Long-Depaquit, Albert Bichot, 2020

180.00 
240.00 €/L
Kaal
75 kg
Tootegrupp
Päritolumaa
Tootja
Bränd
Viinamari
Värvus
Maitse
Stiil
Alkoholisisaldus
Maht
Kogus kastis
Serveerimistemperatuur
Toidusoovitus

ISELOOMUSTUS

“La Moutonne” on veiniaed looduslikus amfiteatris, otse Chabli Grand cru aedade südames. Veiniaia ideaalne maastik suunab päikesevalguse orgu ja kaitseb külmade põhjatuulte eest. Lõhnas on tunda mahlakaid puuvilju – virsikut ja nektariini, floraalsetest aroomidest kerkib esile jasmiin. Täidlased ja ümarad maitsed, äratuntava mineraalsusega.
Väga värske ja kerge maitse, milles on tunda vihjeid tammepuule. Pika järelmaitsega.

TARBIMISSOOVITUS

Sobib valge kalaga kooreses kastmes, karpkalaga ja austritega.

Tootekood: 3296311120057-2020 Kategooriad: , , ,

Albert Bichot – Burgundia pärl

Esimesed viited Bichot perekonna asumisest Burgundiasse on juba 14. sajandist. Sellest ajast pärineb ka perekonna kuulus vapp, mida on ehtimas emahirve kujutis.

Albert Bichot veinimaja on Burgundia väärtuslikemail põllulappidel tegutsenud üle 180 aasta. Juba kuus põlvkonda Bichot’sid on viinamarju kasvatanud ja nendest ise veini valmistanud.

Aastal 1900 sündis Albert Bichot, tänu kellele sai Bicho veinimõis laiema tuntuse maailmas. Ta reisis palju Põhja-Ameerikas, Aasias ja Okeaanias. Albert oli veendunud, et veine tuleks tutvustada üle kogu maailma ja saavutada nii laiem kõlapind. Katkematu usk ja püüdlused täiuslikkuseni on Albert Bichot veinidest loonud fenomeni, mida tuntakse ja hinnatakse kogu maailmas.

Bichot edu seisneb spetsialiseerumisel: iga veinimõisa põldude eest hoolitseb kindel meeskond. Nii kogutakse maalappide kohta täpseid teadmisi, mis võimaldavad veini kvaliteeti ja stiilipuhtust veelgi arendada.

Lisaks on Bichot väätide keskmine vanus küllaltki kõrge. 30-60-aastastel viinamarjataimedel valminud marjad lisavad veinidele sügavuse ja nüansirikkuse, mis on iseloomulikud ainult Albert Bichot toodangule.