Chablis Grand Cru “Les Blanchots”, Domaine Long-Depaquit, Albert Bichot, Chablis, Bourgogne, 2018

87.91 
117.21 €/L

Toode laost otsas

Kaal
75 kg
Tootegrupp
Päritolumaa
Tootja
Bränd
Viinamari
Värvus
Maitse
Stiil
Alkoholisisaldus
Maht
Kogus kastis

Toidusoovitus

ISELOOMUSTUS

Chablis kõige idapoolsemal küljel asuv “Les Blanchots” on maatükk, mis on Chablis Grand Cru aedade seas üsna ainulaadne. Sealne pinnas on savi ja lubjakivi rikas, sisaldab rauarikast savi. Veiniaiad saavad erakordselt palju hommikust päikesevalgust, mis annab “Les Blanchots” väga iseloomuliku ja domineeriva lillelisuse ning peene maitse. Veini aroom on elegantne, tooni annavad valged lilled. Maitse on rikkalik ja harmooniline. Lõppmaitse on väga mineraalne.

TARBIMISSOOVITUS

Sobib valge kalaga kooreses kastmes, karpkalaga ja austritega.

Tootekood: 3296311120064 Kategooriad: , , ,

Albert Bichot – Burgundia pärl

Esimesed viited Bichot perekonna asumisest Burgundiasse on juba 14. sajandist. Sellest ajast pärineb ka perekonna kuulus vapp, mida on ehtimas emahirve kujutis.

Albert Bichot veinimaja on Burgundia väärtuslikemail põllulappidel tegutsenud üle 180 aasta. Juba kuus põlvkonda Bichot’sid on viinamarju kasvatanud ja nendest ise veini valmistanud.

Aastal 1900 sündis Albert Bichot, tänu kellele sai Bicho veinimõis laiema tuntuse maailmas. Ta reisis palju Põhja-Ameerikas, Aasias ja Okeaanias. Albert oli veendunud, et veine tuleks tutvustada üle kogu maailma ja saavutada nii laiem kõlapind. Katkematu usk ja püüdlused täiuslikkuseni on Albert Bichot veinidest loonud fenomeni, mida tuntakse ja hinnatakse kogu maailmas.

Bichot edu seisneb spetsialiseerumisel: iga veinimõisa põldude eest hoolitseb kindel meeskond. Nii kogutakse maalappide kohta täpseid teadmisi, mis võimaldavad veini kvaliteeti ja stiilipuhtust veelgi arendada.

Lisaks on Bichot väätide keskmine vanus küllaltki kõrge. 30-60-aastastel viinamarjataimedel valminud marjad lisavad veinidele sügavuse ja nüansirikkuse, mis on iseloomulikud ainult Albert Bichot toodangule.