Allahindlus!

Brut, Black Label, Lanson Champagne, Karbis

Allahindlus!Avallone – Hea maitse liidab!
41.05 
54.73 €/L
Hind on kuvatud Sulle juba -20% soodushinnaga
Kaal
75 kg
Tootegrupp
Tootja
Päritolumaa
Piirkond
Värvus
Bränd
Maitse
Stiil
Alkoholisisaldus
Serveerimistemperatuur
Maht
Toidusoovitus
Hind on kuvatud Sulle juba -20% soodushinnaga

ISELOOMUSTUS

Lanson Black Label on kvaliteetšampanja, mis jääb meelde kirka, peene ja kestva mulliga. Aroomis on tunda kevadised lilled, kerge röst, mesisus, tsitrusviljad. Maitselt puuviljane ja tsitruseline, hästi värske, kerge ja delikaatse happesusega.

TARBIMISSOOVITUS

Iseseisvalt nautimiseks, aperitiiv, mereannid ja Aasia toidud.

Lanson Champagne

Šampanja on tuntud kui riskijate, “julgete huntide” ja võitjate pidujook, kuid alati pole see päris nii olnud. Kuigi šampanjat on valmistatud alates 17. sajandist, on seda laialdaselt tähistamiseks joodud pisut üle saja aasta. Suuresti on selle põhjuseks šampusetootjad, kes hakkasid enne aastavahetust pudelisiltidel kuulsate kunstnike meeleolukaid pilte kujutama ja kihisevat jooki just pidustuste jaoks müüma.

Šampanjat valmistatakse ainult Kirde-Prantsusmaal Champagne maakonnas. Tegu on küllaltki jaheda piirkonnaga, mistõttu on viinamarjade küpsemine raskendatud. Sealsetest viinamarjadest valmistatud vein oli liiga hapu, kuid ajapikku avastati, et veini pudelis kääritades tekivad mullid ja maitse, mis on vägagi nauditavad. Klassikaliselt tohtis šampanja valmistamisel kasutada ainult Chardonnay, Pinot Noir ja Pinot Meunier marju, kuid alates 2010. aastast on reeglid natukene leebemad.

Kokku on umbes 300 tuntumat šampanjatootjat. Neist üks vanimaid ja põnevaima ajalooga on Lanson, mille rajas Francois Delamotte juba 1760. aastal. Kui Malta ordu rüütel Nicolas-Louis Delamotte jätkas oma isalt päritud äri 1798. aastal, hakkas ta uuendusena pudelitel Malta risti kaubamärgina kasutama. Peale tema surma hakkas mõisa eest hoolitsema Nicolas-Louis sõber Jean-Baptiste Lanson ning maja nimeks sai “Lanson, Isa ja Poeg”.

Lansoni šampanjad on valmistatud kõige puhtamas Champagne stiilis, kasutades Pino Noir ja Chardonnay viinamarju. Veini valmistamine toimub ilma malolaktilise kääritamiseta, mis tagab värsked ja puuviljased veinid. Veinidel lastakse laagerduda kauem, kui regulatsioonides ette nähtud, et tagada veelgi suursugusem maitse.