Mis on Chablis?

Chablis

Chablis veinidest on kindlasti enamus veinisõpradest kuulnud, mis teeb aga selle piirkonna veinid eriliseks? Chablis asub 16 kilomeetrit Auxelle piirkonnast idas. Jahedama kliima tõttu on viinamarjad selles piirkonnas rohkem happelised, ning iseloomulikuks maitseomaduseks veinidel peetakse ka kerget püssirohu nüanssi. Üldiselt hinnatakse Chablis veinide puhtaid ja selgeid aroome ja maitset.

Chablis vein valmib ainult Chardonnay viinamajadest

Chardonnay

Chardonnay on suurepärane viinamari, mis neelab ja peegeldab terroir‘i ja tänu sellele on sealsed veinid saavutanud oma kuulsuse. Selles piirkonnas kasvanud Chardonnay’st tehtud vein on kuiv, mineraalne ja happeline. Chablis erineb paljustki  teistes maailma piirkondades kasvanud Chardonnay veinides, mis on sageli rikkalikud ja võised. Üks oluline tegur on ka tammevaat, mida Chablis piirkonnas kasutatakse väga vähe.

Albert Bichot omab ligikaudu 10% kõikidest Chablis Grand Crus’dest

Albert Bichot omab ligikaudu 10% kõikidest Chablis Grand Crus’dest. Valikus on veine Chablis kuulsatest veiniaedadest nagu: Bougros, Les Preuses, Vaudésir, Les Clos ja Les Blanchots. Kuulsaim neist on Monopole La Moutonne, 2,35ha istandus (asub peamiselt Vaudésirs ja Les Preuses aedade vahel.)

Tutvu Chablis veinidega Avallone e-poes!

Laost otsas
21.42
28.56 /L
ALE
ALE
17.13
28.5522.84 /L