Selters: Mineraaliderikas elujõud

Ehk kui palju me tegelikult mõtleme sellele, millist vett me joome?

Vesi on meie elu alus, üks neljast elemendist – ja siiski ei mõtle me tihti sellele, millist vett me joome. Kuna inimese organism koosneb peaaegu 60% ulatuses veest, tasub sellel teemal pikemalt peatuda. Kvaliteetne joogivesi võib meie tervisele ja elukvaliteedile suure teene teha!

Euroopa üks vanimaid ja tunnustatuimaid mineraalvee allikaid asub Saksamaal, Taunuse mägedes. Seltersi allikad avastati juba 1000 aastat tagasi, ajal mil mineraalvesi levis eksklusiivselt peamiselt kuninglikes õukondades. Hiljaaegu leiti Poola rannikult laevavrakist 200-aasta vanune Seltersi savipudel, mille sisu kinnitati olevat mineraaliderikas Seltersi vesi. Eestisse jõudis Seltersi vesi juba 20 sajandi alguses Peterburi õukonnadaamide ja jõukamate inimeste luksustootena.

[stag_image style="no-filter" src="https://avallone.ee/wp-content/uploads/2017/02/selters-pannkookidesse.png" alignment="center" url=""]
 Seltersi vesi laevavrakist, Gdanski rannikult, Poolas.

Tänapäeval on Seltersi vesi kättesaadav kõigile. Küll aga ei tea kõik mineraalvee tarbijad, et peale veidi soolaka ja hõrgu maitse, aitab mineraalvesi turgutada inimorganismi ainetega, mida keha pidevalt toimimiseks vajab. Nendeks aineteks on näiteks kaalium, liitium, sulfaat, magneesium, kaltsium, kloriid, naatrium. Kui kraanivees (Tallinna vee näitel) on kaltsiumi keskmine sisaldus 69 milligrammi ühe liitri vee kohta, siis Seltersi looduslikus mineraalvees on kaltsiumi kontsentratsioon 107mg/l kohta.

Kui vanasti peeti mineraalvee raviomadusi müstiliseks siis tänapäeval on need teaduslikult tõestatud. Alustades vesinikkarbonaatidest, mis balansseerivad edukalt keha pH taset, pärast happeliste või aluseliste toitude tarbimist – mis ennetavad seeläbi ebameeldivustunnet kõhus. Soodium ja kloriid reguleerivad veesisaldust terves organismis. Sulfaat ja kaltsium toetavad küünte ja juuste kasvu. Magneesiumit on kasulik tarbida enne ja pärast treeningut, toetades sellega lihaste tööd ning tõstes keha elastsust. Kaalium aktiveerib rakuehitust ning toetab südame tööd. Liitium on väga kasulik aju ja närvisüsteemile, kus asub inimese vaimse tervise reguleerimiskeskus – ennetades muuhulgas  ka stressi.

Oma kasulike omaduste poolest sobib Selters Classic igapäevaseks tarbimiseks,  samuti on Selters ideaalne kaaslane treeningutel.  Koduses toidutegemises võiks samuti mineraalveel oma koht olla. Kvaliteetse tee või kohvi valmistamisel omab vesi väga tähtsat rolli. Seltersi vee kõrge mineraalsus leevendab mõrusid maitseid ja toob esile tee/kohvi parimad maitseomadused. Köögiviljad saavutavad maksimaalsed aroomid ja maitsed, kui neid aurutada Selters Naturell mineraalvees. Samuti võib lihale valada õli asemel mulliga Seltersi vett, et saavutada tervislikum tulemus. Seltersi vesi on lausa sertifitseeritud, kui ideaalne kaaslane veinide degustatsioonide juures, kuna tema maitsetasakaal ei varjuta ega riku veinide maitseomadusi vaid pikendab neid.

[stag_image style="no-filter" src="https://avallone.ee/wp-content/uploads/2017/02/selters-pannkookidesse1.png" alignment="center" url=""]
 Eriti kohevad pannkoogid saad, kui segad pärmitaigna pannkoogiretseptile
 Selters Classicut. Pannkoogid tulevad õhulised ja kerkivad kiiresti!

Seega enne, kui haarate käe vitamiinide ja toidulisandite järele, võiks igapäevaharjumustega kombineerida ühe pudeli mineraalvett.
Võid enamgi kui kindel olla, et sinu keha tänab sind selle otsuse eest!

[stag_image style="no-filter" src="https://avallone.ee/wp-content/uploads/2017/02/seltersi-tooted.png" alignment="none" url=""]
 Selters Classic, Selters Naturell ja Selteres Apple Spritzer on
 saadaval suuremates kaubanduskettides ja Avallone poes, Remmelga tn. 6, Tallinn.

Lisa kommentaar