Louis de Sacy – šampanjade kõrgeim klass

Legend Verzy külast

Louis de Sacy maja asub Kirde-Prantsusmaal, Montage de Reimsi piirkonnas Verzy külas.  Viinamarju hakati selles piirkonnas kasvatama juba 1633. aastal , kuid otsuse šampanjat tootma hakata tegi André Sacy aastal 1962. Algselt oli brändi nimi Champagne Sacy Père et Fils, millest aastal 1986 sai perekonna esiisa auks Champagne Louis de Sacy. André poeg Alain Sacy hakkas isa kõrval maja arendama ning suunas oma tähelepanu lisaks Prantsusmaa turule ka ekspordile. Noorima põlvkonna esindajad Yaël ja Jonathan Sacy liitusid pereäriga aastal 2012. Majas toimetab täna perekonna 13. põlvkond.

Premium kvaliteet

Champagne Louis de Sacy Édition Limitée XII

Cuvée XII Edition Limitée on eksklusiivne vahuvein, mis küpses 12 aastat setetel. Louis de Sacy eksperimentaalne plaan oli välja valida parimatest parimad veinid, segada need kokku ja jätta ainult magnum pudelitesse väga pikaks ajaks küpsema. See oli üks ainulaadne projekt, millele ei järgne enam Cuvee XIII või XIV.

Vahuvein segati kokku 75% 2003 aastakäigust ja 25% 2002 aastakäigust. Selleks kasutati 55% Pinot Noir ja 45% Chardonnay viinamarju.

Cuvée XII Edition Limitée aroom on võimsalt pähkline, aromaatne ja elegantne. Maitse on suurepärases tasakaalus.

Ümberkorkimine toimus detsember 2015 ja toodeti ainult 1002 pudelit.

 

Intellektuaali nime kandev veinimaja

Akadeemik ja jurist Louis de Sacy kuulus omal ajal Académie Française ehk Prantsuse Akadeemia ridadesse. Tõlkinud mitmeid ajaloolise tähtsusega teoseid Rooma keisririigi aegadest. 

Louis de Sacy

Leia Villa Maria veinid Avallone e-poest: