Albert Bichot veinimõisa teekond tippu

Albert Bichot ajalugu

Esimesed viited Bichot perekonna asumisest Burgundiasse on juba 14. sajandist. Sellest ajast pärineb ka perekonna kuulus vapp, mida on ehtimas emahirve kujutis.

Albert Bichot veinimaja on Burgundia väärtuslikemail põllulappidel tegutsenud üle 180 aasta. Juba kuus põlvkonda Bichot’sid on vii­namarju kasvatanud ja nendest ise veini valmistanud.

Aastal 1900 sündis Albert Bichot, tänu kellele sai Bicho veinimõis laiema tuntuse maailmas. Ta reisis palju Põhja-Ameerikas, Aasias ja Okeaanias.  Albert oli veendunud, et veine tuleks tutvustada üle kogu maailma ja saavutada nii laiem kõlapind. Katkematu usk ja püüdlused täiuslikkuseni on Albert Bichot veinidest loonud fenomeni, mida tuntakse ja hinnatakse kogu maailmas.

Bichot edu seisneb spetsialiseerumisel: iga veinimõisa põldude eest hoolitseb kindel meeskond. Nii kogutakse maalappide kohta täpseid teadmisi, mis või­maldavad veini kvaliteeti ja stiilipuhtust veelgi arendada.

Lisaks on Bichot väätide keskmine vanus küllaltki kõrge. 30-60-aastastel viinamarjataimedel valminud marjad lisavad vein­idele sügavuse ja nüansirikkuse, mis on iseloomu­likud ainult Albert Bichot toodangule.

Uus laienemise ajastu algas suurema veinivaatide hoidmiseks sobiva keldri ehitamisega,  rajati ka uus pudeldamiskeskus ja veinikelder.

 

Burgundia

Burgundia veinipiirkond Prantsusmaal võib küll mõõtmetelt väike olla, kuid mõjuvõimu tal jagub – see nimi võib isegi kogenud veinieksperdil jala värisema võtta. Seal valmivad mõned meie planeedi kõige kallimad veinid, kuid samal ajal võib Burgundiast leida vägagi maitsvaid veine, mille vastu tervet varandust ära andma ei pea.

Veinide hind sõltub suuresti kasvupiirkonna kvaliteeditasemest, mida Burgundias on neli: piirkonnavein, külavein, Premier Cru vein ja kõige hinnatum, Grand Cru vein. Tihtipeale asuvad Premier Cru aiad Grand Cru omadest vaid mõne meetri kaugusel, kuid hinnavahe on mitmekordne. Seetõttu on Premier Cru veinid suurepäraseks alguseks Burgundia veinidega tutvumisel.

Salapärane Chablis

Chablis veinidest on kindlasti enamus veinisõpradest kuulnud, mis teeb selle piirkonna veinid aga eriliseks? Chablis asub 10 kilomeetrit Auxelle piirkonnast idas. Jahedama kliima tõttu on viinamarjad selles piirkonnas rohkem happelised, ning iseloomulikuks maitseomaduseks veinidel peetakse ka kerget püssirohu nüanssi. Üldiselt hinnatakse Chablis veinide puhtaid ja selgeid aroome ja maitset.

Albert Bichot omab ligikaudu 10% kõikidest Chablis Grand Crus’dest. Valikus on veine Chablis kuulsatest veiniaedadest nagu: Bougros, Les Preuses, Vaudésir, Les Clos ja Les Blanchots. Kuulsaim neist on Monopole La Moutonne, 2,35ha istandus (asub peamiselt Vaudésirs ja Les Preuses aedade vahel.)